1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura

Netflix ogłosił nowe filmy i seriale – aż 18 polskich produkcji już wkrótce

Serial „Królowa” z wybitnym Andrzejem Sewerynem trafi na Netflix jeszcze w tym roku. (Fot. materiały prasowe)
Netflix stawia na rodzime produkcje i zapowiada aż 18 nowych polskich filmów i seriali. Zapewniamy, że historie te zaciekawią nie tylko obecnych fanów platformy, ale też nowych widzów. Jakie premiery czekają nas w najbliższych miesiącach? Sprawdźcie.

Jeszcze w kwietniu widzowie zobaczą wcześniej zapowiadane „Poskromienie złośnicy” i „Zachowaj spokój”, a w kolejnych miesiącach również „Królową” i „Wielką wodę”. Na kolejne miesiące 2022 roku streamingowy gigant również przygotował wiele filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Więcej szczegółów poniżej.

„Poskromienie złośnicy” (Fot. materiały prasowe)

Z książkowych stron na ekran

Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym „Detektyw Forst” (na podstawie twórczości Remigiusza Mroza). W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie w filmowej adaptacji romansu Anny Szczypczyńskiej „Dzisiaj śpisz ze mną”. Do przemyśleń skłoni widzów także „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. W produkcji jest również pełna przygód ekranizacja pokochanej przez pokolenia powieści „Pan Samochodzik i Templariusze”.

Mocne filmy

Na Netflix trafi „HELLHOLE”, który śmiało pogrywa z konwencją gatunkową horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Duże emocje wywołają także „Broad Peak” – dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów – oraz film katastroficzny „The Hive”. We „Freestyle” obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty, kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą (w głównej roli Maciej Musiałowski).

„Broad Peak” (Fot. materiały prasowe)

Siła jest kobietą

Serialowa czarna komedia „Gang Zielonej Rękawiczki” to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie „Dzień Matki” poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial „Brokat” zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W „Infamii” (tytuł roboczy) będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie.

Śmiech, łzy i tajemnice

Komedia romantyczna „Jeszcze przed Świętami” to historia, w której trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się „Pewnego razu na krajowej jedynce”, kiedy to grupa nieznajomych przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Natomiast serial komediowy „Gry rodzinne” rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. „Noc w przedszkolu” to czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem.

Trójkąty i kwadraty

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie „Dziewczyna i kosmonauta”, o której serce rywalizować będą dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Uczucia skomplikują relacje także w „Lovzone”, poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery – jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.

Lista zapowiedzianych filmów:

 • „Broad Peak” – dramat oparty na prawdziwej historii polskich himalaistów
 • „Dzień Matki” – film akcji z wojowniczą bohaterką
 • „Dzisiaj śpisz ze mną” – romans na podstawie twórczości Anny Szczypczyńskiej
 • „Freestyle” – film sensacyjny w rytmie hip-hopu
 • „HELLHOLE” – piekielnie przerażający horror
 • „Jeszcze przed Świętami” – ciepła komedia romantyczna
 • „Noc w przedszkolu” – przewrotna czarna komedia
 • „Pan Samochodzik i Templariusze” – film przygodowy dla całej rodziny
 • „The Hive” – film katastroficzny

Lista zapowiedzianych seriali:

 • „Brokat” – dramat o wolności i niezależności
 • „Detektyw Forst” – serial kryminalny na podstawie twórczości Remigiusza Mroza
 • „Dziewczyna i kosmonauta” – romans o ponadczasowej miłości
 • „Gang Zielonej Rękawiczki” – niecodzienna komedia kryminalna
 • „Gry rodzinne” – dramat komediowy pełen zwrotów akcji
 • „Infamia” (roboczy tytuł) – dramat z romską kulturą w tle
 • „Informacja zwrotna” – thriller na podstawie powieści Jakuba Żulczyka
 • „Lovzone” – wakacyjny romans
 • „Pewnego razu na krajowej jedynce” – zaskakujący dramat komediowy

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze