1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wciągające filmy na Netflix – 5 tytułów wartych obejrzenia

Ansel Elgort i Lily James w filmie „Baby driver”. (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
A może by tak spędzić wieczór, dając się do reszty wciągnąć w filmową historię? Zapewnią to tylko najlepsze filmy akcji. Oto wciągające filmy na Netflix – 5 tytułów, które warto obejrzeć.

„Bękarty wojny”

Uznawany za jeden z najlepszych obrazów Quentina Tarantino – reżysera, którego specjalnością są wciągające filmy, nie pozwalające oderwać wzroku od ekranu już od pierwszej minuty. Akcja „Bękartów Wojny” rozpoczyna się w okupowanej przez Niemców Francji, gdzie Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny z rozkazu nazistowskiego pułkownika Hansa Landy (Christoph Waltz). Cudem unikając śmierci, Shosanna ucieka do Paryża, gdzie przyjmuje nową tożsamość, jako właścicielka i operatorka niewielkiego kina. Tymczasem, gdzieś w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje elitarną grupę żydowskich żołnierzy, których zadaniem ma być krwawy odwet na nazistach. Nazwani „Bękartami”, ludzie Raine’a łączą swe siły z pracującą dla aliantów aktorką Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) i wspólnie planują zamach na kluczowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich zbiegną się w kinie, w którym także Shosanna zamierza dokonać własnej zemsty. Wykreowana przez Tarantino rzeczywistość ukazana w „Bękartach wojny” równie mocno zachwyca, co zaskakuje. To film, który po prostu trzeba znać.

„Baby driver”

Szybka akcja, emocjonująca fabuła, świetna ścieżka dźwiękowa i dobry humor – ten film łączy w sobie wszystko, czym charakteryzują się najbardziej wciągające filmy. „Baby driver” to historia utalentowanego młodego kierowcy (Ansel Elgort), który zarabia na życie udziałem w napadach, a przez życie prowadzi go muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie. Jednak zmuszony przez bossa mafijnego (Kevin Spacey), dla którego pracuje, do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

Wciągające filmy na Netflix to też dobre, polskie produkcje. „Najmro. Kocha, kradnie szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? „Najmro. Kocha, kradnie szanuje” przez wielu krytyków uznawany jest za jeden lepszych polskich filmów akcji ostatnich lat.

„Helikopter w ogniu”

Filmowy klasyk w reżyserii Ridleya Scotta i pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają wciągające filmy z wojną w tle. „Helikopter w ogniu” to opowieść o odwadze, męstwie i skomplikowanych realiach współczesnej wojny. Historia filmu jest oparta na faktach, a jej oś stanowi bitwa w Mogadiszu. Była ona najdłużej trwającą walką, w którą zaangażowali się Amerykanie po wojnie w Wietnamie. Specjalne jednostki uderzeniowe amerykańskich sił zbrojnych – odział 120 Delta wraz z odpowiednim sprzętem zostają zrzucone 3 października 1993 do Somalii. Ich misja jest prosta. Mają porwać dwóch poruczników Mohameda Farraha Aidida, przywódcy wojsk zbuntowanych Somalijczyków. Jednakże zestrzelenie helikopterów UH-60 Black Hawk komplikuje sprawę. Amerykanie zmuszeni są więc walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga.

„Włoska robota”

Szybka akcja, rozrywkowy klimat i gwiazdorska obsada. „Włoska robota” to historia grupy przestępczej, której dowodzi John, odnosząc sukcesy złodziej. Do grupy należą główny organizator Charlie, szara eminencja Steve, komputerowy geniusz Lyle, kierowca „przystojny” Rob oraz ekspert od materiałów wybuchowych Left Ear. Po udanym napadzie i kradzieży z sejfu z weneckiego pałacu z wartych 34 mln dolarów sztab złota, Steve niespodziewanie zabija Johna, a reszta mężczyzn ląduje w lodowatej wodzie. Rok później kumplom udaje się namierzyć zdrajcę w Los Angeles. Zrobią wszystko, żeby się na nim zemścić. „Włoska robota” to film niesamowicie dynamiczny i wciągający. W rolach głównych występują: Jason Statham, Charlize Theron, Mark Wahlberg, Donald Sutherland, Edward Norton i Seth Green.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze