1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Broad Peak” – Netflix opublikował oficjalny zwiastun filmu o Macieju Berbece

„Broad Peak” – Netflix opublikował oficjalny zwiastun filmu o Macieju Berbece

Ireneusz Czop i Maja Ostaszewska jako Maciej i Ewa Berbekowie w filmie „Broad Peak” (Fot. materiały prasowe)
Ireneusz Czop i Maja Ostaszewska jako Maciej i Ewa Berbekowie w filmie „Broad Peak” (Fot. materiały prasowe)
Długo wyczekiwany „Broad Peak” o Macieju Berbece zadebiutuje na Netfliksie już 14 września. Do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji.

Nowy film Leszka Dawida to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki, legendarnego polskiego himalaisty należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt – Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

„Broad Peak” to opowieść o pasji i niesamowitej determinacji, ale też wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i jego żonę Ewę. – Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje – mówi Leszek Dawid, reżyser filmu. Autorem scenariusza jest Łukasz Ludkowski, a w rolach głównych zobaczymy Ireneusza Czopa oraz Maję Ostaszewską. W filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk.

„Broad Peak” prezentowany będzie w Konkursie Głównym tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a 14 września będzie miał swoją premierę na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze