1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Nicole Kidman z nagrodą Amerykańskiego Instytutu Filmowego za osiągnięcia życia

Nicole Kidman z nagrodą Amerykańskiego Instytutu Filmowego za osiągnięcia życia

Nicole Kidman na gali Amerykańskiego Instytutu Filmowego, podczas której otrzymała nagrodę za osiągnięcia życia. (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/Contributor/Getty Images)
Nicole Kidman na gali Amerykańskiego Instytutu Filmowego, podczas której otrzymała nagrodę za osiągnięcia życia. (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/Contributor/Getty Images)
„Robienie filmów to zaszczyt” – powiedziała Nicole Kidman, odbierając nagrodę za całokształt twórczości Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

Nicole Kidman jest pierwszą australijską aktorką, która została uhonorowana najważniejszą nagrodą Amerykańskiego Instytutu Filmowego za osiągnięcia życia. Otrzymała ją z rąk Meryl Streep, która sama również jest laureatką tego wyróżnienia.

Odbierając nagrodę w sięgającej podłogi, zjawiskowej złotej sukni Balenciagi, Kidman podziękowała wszystkim reżyserom, z którymi współpracowała. – Robienie filmów to zaszczyt – stwierdziła, trzymając w ręku statuetkę. – To wspaniałe, że kręciłam filmy i programy telewizyjne z ludźmi, którzy pozwolili mi szaleć, być wolną i grać te wszystkie niekonwencjonalne kobiety. Dziękuję, że uczyniliście mnie lepszą w swoim rzemiośle i daliście mi miejsce, nawet tymczasowe, na tym świecie. Dziękuję za zaproszenie mnie do swoich filmowych rodzin. Dziękuję za moje marzenie z dzieciństwa, które stało się rzeczywistością – dodała Nicole.

Czytaj także: Nicole Kidman: „Nie wolno się poddawać”

Na ceremonii Nicole wspierali: jej mąż, piosenkarz Keith Urban, oraz dwie nastoletnie córki, które po raz pierwszy pokazały się publicznie na czerwonym dywanie. Urban podziękował Nicole za to, że pokazała mu, „jak naprawdę wygląda miłość w działaniu”. Chodziło o jego problemy z nadużywaniem substancji psychoaktywnych, które pojawiły się tuż po ich ślubie w 2006 roku. – Nicole przełamała każdy negatywny głos, jestem pewien, że nawet swój własny, i wybrała miłość. I oto jesteśmy 18 lat później – przyznał Urban.

Faith Urban, Sunday Urban, Nicole Kidman, Antonia Kidman i Craig Marran podczas gali Amerykańskiego Instytutu Filmowego (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images) Faith Urban, Sunday Urban, Nicole Kidman, Antonia Kidman i Craig Marran podczas gali Amerykańskiego Instytutu Filmowego (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images)

Nicole Kidman – ona sprawia, że ​​filmy są lepsze” – powiedział Morgan Freeman podczas swojej przemowy. Hołd artystce w specjalnie przygotowanym wideo złożyli także inni australijscy aktorzy: Russell Crowe, Hugh Jackman i Cate Blanchett. Na gali byli natomiast obecni między innymi: Reese Witherspoon, Lee Daniels, Ava DuVernay, Zac Efron, Cynthia Erivo, Morgan Freeman, Barry Jenkins, David E. Kelley, Joey King, Mimi Leder, Mike Myers, Edward James Olmos, Michelle Pfeiffer, Jane Seymour, Brian Tee, Miles Teller, Lulu Wang i Naomi Watts.

Wśród poprzednich laureatów nagrody, którą AFI nazywa „najwyższym wyróżnieniem w kinie amerykańskim”, znaleźli się: wspomniana wcześniej Meryl Streep oraz Julie Andrews, Denzel Washington, Robert De Niro, Martin Scorsese i Steven Spielberg.

Ceremonia odbywała się w Dolby Theatre w Hollywood, czyli dokładnie w tym samym miejscu, w którym w 2003 roku Nicole odebrała Oscara za film „Godziny” jako najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Źródło: Andre Rhoden-Paul, „Nicole Kidman honoured with AFI Life Achievement Award”, bbc.com [dostęp: 29.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze