1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Lato Filmów w kinie Luna już w ten weekend

Lato Filmów w kinie Luna już w ten weekend

materiały prasowe
Od poniedziałku warszawska publiczność może oglądać filmy w ramach 18. Festiwalu Lato Filmów. Projekcje potrwają do 22.04.2012.

Pokazy filmów, jak i wydarzenia towarzyszące, odbywają się w okolicach placu Zbawiciela, w Kinie Luna (płatne) oraz Planie B (bezpłatne pokazy w ramach cyklu "Krótkie i dobre. Scenariuszowy Konkurs Filmów Krótko- i Średniometrażowych").

Wśród kategorii tematycznych na uwagę zasługuje "Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem" (godne polecenia są: "Przebaczenie krwi" - Srebrny Niedźwiedź za scenariusz na MFF Berlin 2011 i nagroda za najlepszy scenariusz na MFF Chicago 2011 oraz tajemniczy "Zaginiony mundial"), "Panorama kina światowego" i "Najlepsze scenariusze sezonu" (warto obejrzeć "Fausta" - laureata "Złotego Lwa" na Festiwalu w Wenecji w 2011, "Kreta" - z dobrą rolą Borysa Szyca, "O północy w Paryżu" - w reż. Woody Allena, "Skóra w której żyję" - w reż. Pedro Almodóvara, a także "W ciemności" - tegorocznego polskiego kandydata do Oscara w reż. Agnieszki Holland).

Dla tych, którzy filmy chcą poznać od strony technicznej, przygotowano Strefę scenarzysty, z wykładami i warsztatami.

Więcej na

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze