1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kirby Howell-Baptiste – kim jest odtwórczyni roli Ruby z hitu „Sugar”?

Kirby Howell-Baptiste – kim jest odtwórczyni roli Ruby z hitu „Sugar”?

Kirby Howell-Baptiste (Fot. River Callaway/Getty Images)
Kirby Howell-Baptiste (Fot. River Callaway/Getty Images)
Role drugoplanowe niejednokrotnie są preludium do sławy i wielkiej kariery. Będąc „w cieniu” głównego bohatera, aktorzy potrafią i tak w umiejętny sposób przebijać charakter swoich postaci i zdobyć licznych fanów, którzy się z nimi utożsamiają. Dokładnie tak jest z Kirby Howell-Baptiste, która wyróżniła się, grając u boku Colina Farrella.

Kirby Howell-Baptiste – sugar z nutą chilli?

Niech tytułowy „cukier” was nie zmyli – nie jest to lekki, słodko-cukierowy serial. To historia o prywatnym detektywie z trudną przeszłością, który unika stosowania broni palnej, za to lubi korzystać ze swoich pięści. Colinowi Farrellowi towarzyszy przyjaciółka, asystentka i doradczyni w jednym – Ruby, czyli Kirby Howell-Baptiste. Oglądając serial, nie tylko polubimy jej postać, ale może nam przychodzić na myśl zdanie: „Już ją gdzieś widziałam”, i słusznie!

Jak zaczynała Kirby Howell-Baptiste?

Urodziła się 1987 r. w Londynie i tam też studiowała aktorstwo w Royal Academy of Dramatic Art (RADA). Pojawiała się często na małym ekranie, ale największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Simone Garnett w serialu „The Good Place”. Później mogliśmy ją podziwiać w serialu „Killing Eve” u boku fenomenalnej Sandry Oh, a w filmie „Cruella” towarzyszyła Emmie Stone i Emmie Thompson.

Otrzymała dwie nominacje do Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, a wiele osób polubiło jej postać Śmierci w „Sandmanie” – „Sandman” od Netflixa. Premiera i główni bohaterowie serialu.

Jak widzimy, Kirby Howell-Baptiste nie zamyka się w konkretnym kanonie ról – podejmuje różne wyzwania, a jej postacie są złożone, silne i charyzmatyczne. Brytyjka potrafi też wcielić się w osoby zabawne i komediowe.

Jest także aktorką dubbingową, co zapewne sprawi, że nie tylko często zobaczymy ją w ulubionych filmach czy serialach, ale także usłyszymy w znanych filmach animowanych lub grach.

Jeśli po obejrzeniu serialuSugar” poszukujecie czegoś nowego, mamy dla was listę tytułów, które szczególnie mogą wam się spodobać: Najlepsze seriale psychologiczne. Top 10 produkcji z Netflixa i nie tylko, które zgłębiają meandry ludzkiej psychiki oraz Skandynawskie seriale kryminalne Netflix – 6 tytułów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze