1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wielki powrót Tima Burtona! „Sok z żuka 2” filmem otwarcia 81. festiwalu w Wenecji

Wielki powrót Tima Burtona! „Sok z żuka 2” filmem otwarcia 81. festiwalu w Wenecji

Kadr z filmu „Sok z żuka 2” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Sok z żuka 2” (Fot. materiały prasowe)
Premiera drugiej części „Soku z żuka” coraz bliżej. Jakiś czas temu pisałyśmy, że kultowy horror komediowy do polskich kin film trafi 6 września. Teraz zaś wiemy, kiedy odbędzie się światowa premiera „Soku z żuka 2”. Film w reżyserii Tima Burtona otworzy 81. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.

To wielki zaszczyt dla Tima Burtona, który po raz kolejny został doceniony przez organizatorów weneckiego festiwalu. Wcześniej w Wenecji zadebiutowały jego dwie produkcje, „Miasteczko Halloween” (1993) oraz „Gnijąca panna młoda” (2005). Z kolei w 2007 roku reżyser otrzymał honorowego Złotego Lwa za całokształt twórczości.

Teraz zaś, podczas 81. edycji słynnego festiwalu, Burton zaprezentuje światu kontynuację jednego ze swoich najbardziej znanych filmów, „Soku z żuka”. I to – przypomnijmy – 36 lat po premierze pierwszej części. Jest to więc nie byle jakie wydarzenie. – Jestem tym podekscytowany. Bardzo wiele oznacza dla mnie fakt światowej premiery mojego filmu na festiwalu w Wenecji – wyznał reżyser.

Tegoroczna edycja festiwalu w Wenecji potrwa od 28 sierpnia do 7 września, co oznacza, że „Sok z żuka 2” zostanie zaprezentowany publiczności już 28 sierpnia. Film zostanie pokazany poza konkursem, w ramach ceremonii otwarcia.

– „Beetlejuice Beetlejuice” oznacza długo oczekiwany powrót jednej z najbardziej charakterystycznych postaci kina, Tima Burtona. Jest też radosnym potwierdzeniem niesamowitego, wizjonerskiego talentu oraz mistrzowskiej realizacji jednego z najbardziej fascynujących autorów swoich czasów. Biennale w Wenecji jest zaszczycone i dumne, że może gościć światową premierę dzieła, które charakteryzuje się zaskakującą huśtawką kreatywnej wyobraźni i napędzającym ją halucynującym rytmem – oświadczył dyrektor festiwalu w Wenecji Alberto Barbera.

Kadr z filmu „Sok z żuka 2” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Sok z żuka 2” (Fot. materiały prasowe)

„Sok z żuka 2” – opis fabuły i zwiastun

Co tym razem przygotował dla nas Tim Burton?

Beetlejuice powraca! Po nieoczekiwanej tragedii rodzinnej trzy pokolenia Deetzów wracają do domu w Winter River. Lydię wciąż prześladuje wspomnienie Beetlejuice’a. Teraz jej życie staje na głowie, kiedy jej buntownicza nastoletnia córka, Astrid, znajduje tajemniczą makietę miasteczka na strychu. Tym samym przypadkiem zostaje otwarty portal prowadzący w zaświaty. W obu światach w powietrzu wiszą kłopoty, tak więc kwestią czasu jest, kiedy ktoś trzykrotnie wypowie imię Beetlejuice’a, a podstępny demon wróci, żeby wywołać chaos taki, jaki tylko on potrafi.

W obsadzie „Soku z żuka 2” znaleźli się m.in.: Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O’Hara, Justin Theroux, Monica Bellucci, Jenna Ortega oraz Willem Dafoe.

Koniecznie zobaczcie zwiastun:

Czytaj także: Jenna Ortega – filmy i seriale z udziałem aktorki

„Sok z żuka” – gdzie obejrzeć pierwszą część

Macie jeszcze dwa miesiące na przypomnienie sobie pierwszej części przygód ekscentrycznego Beetlejuice’a. Film znajdziecie na takich platformach, jak Apple TV+, Prime Video, Player, Rakuten TV, Megogo czy Play Now. Miłego seansu!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze