1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Brad Pitt, Formuła 1 i „We Will Rock You” – publikujemy zwiastun filmu „F1”

Brad Pitt, Formuła 1 i „We Will Rock You” – publikujemy zwiastun filmu „F1”

Brad Pitt na Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 w 2023 roku (Fot. Dan Mullan/Getty Images)
Brad Pitt na Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 w 2023 roku (Fot. Dan Mullan/Getty Images)
To jeden z najbardziej tajemniczych projektów filmowych tego roku. Zrobiło się o nim głośno już rok temu, gdy podczas Grand Prix Formuły 1 w Wielkiej Brytanii, obok prawdziwych kierowców, stanął Brad Pitt w kombinezonie fikcyjnego zespołu APXGP. Wszystko na potrzeby powstającego wówczas filmu, którego akcja ma być osadzona w świecie motorsportu. Podczas tegorocznego wyścigu na torze Silverstone twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentowali zwiastun filmu „F1”.

Formuła 1, związane z nią legendarne postaci i niewyobrażalne emocje, była nieraz przekładana na język kina. Wspomnieć należy chociażby świetny obraz Asifa Kapadii z 2010 roku „Senna” o tytułowym brazylijskim kierowcy i trzykrotnym mistrzu świata Formuły 1; „Wyścig” z 2013 roku o nieprawdopodobnej rywalizacji Jamesa Hunta i Nikiego Laudy czy serial Netflixa „Formuła 1: Jazda o życie”, który przyczynił się do ogromnego zainteresowania tym sportem w ciągu ostatnich kilku lat. W przyszłym roku doczekamy się kolejnego filmu osadzonego w świecie adrenaliny, niewyobrażalnych prędkości i prawdziwej rywalizacji. I wszystko wskazuje na to, że „F1” będzie produkcją, na którą warto czekać.

Spis treści:

 1. Film „F1” – o czym opowiada?
 2. „F1” – zwiastun
 3. Film „F1” – obsada
 4. „F1” – premiera

Film „F1” – o czym opowiada?

„F1” ma opowiadać historię byłego kierowcy Formuły 1, który po traumatycznym wypadku przerwał karierę i udał się na emeryturę. Po latach postanowił jednak wrócić do motorsportu, by zostać mentorem młodego, świetnie rokującego kierowcy, który jeździ w ostatnim zespole stawki i nigdy nie zdobył punktu. Film powstaje we współpracy z Formułą 1 i społecznością F1, w tym 10 zespołami F1 i ich kierowcami, FIA i promotorami wyścigów. I choć jest to obraz fabularyzowany, niektóre sceny zostały nakręcone podczas prawdziwych weekendów Grand Prix Formuły 1. Jak podaje Filmweb, budżet „F1” ma wynosić aż 300 milionów dolarów.

„F1” – zwiastun

Wczoraj, podczas Grand Prix Formuły 1 w Wielkiej Brytanii, został zaprezentowany pierwszy oficjalny zwiastun filmu.

Film „F1” – obsada

W główną rolę emerytowanego kierowcy wyścigowego w filmie „F1” wciela się Brad Pitt. Młodego aspirującego kierowcę zagra Damson Idris. W obsadzie zobaczymy również Kerry Condon, która wcieli się w szefową działu technicznego zespołu APXGP. Obok nich wystąpią między innymi: Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia i Samson Kayo.

Za reżyserię i scenariusz filmu odpowiadają Joseph Kosinski i Ehren Kruger, znani między innymi z „Top Gun: Maverick”. Kosinski jest też producentem „F1”, wraz z Jerrym Bruckheimerem i siedmiokrotnym mistrzem świata F1 Lewisem Hamiltonem. Film powstaje dla Apple Original Films i będzie dystrybuowany w kinach na całym świecie przez Warner Bros.

„F1” – premiera

Premiera filmu „F1” planowana jest na 25 czerwca 2025 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze