fbpx

Michelle Obama ruszyła ze swoim podcastem

Michelle Obama ruszyła ze swoim podcastem
Pierwszy odcinek "The Michelle Obama Podcast" jest dostępny w serwisie Spotify od 29 lipca. (Screen: YT Spotify)

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych właśnie ruszyła ze swoim podcastem. W premierowym odcinku „The Michelle Obama Podcast” możemy posłuchać jej szczerej rozmowy z Barackiem Obamą. 

Michelle Obama zapowiadała swój podcast już kilka tygodni temu. Mówiła wtedy, że chciałaby w nim skupić się przede wszystkich na ważnych relacjach międzyludzkich i tym, jak kształtują one ludzi. W myśl tego jej rozmówcami mają być bliskie jej osoby, m.in: Marian i Craig Robinson (matka i brat Michelle), Conan O’Brien (amerykański komik i scenarzysta telewizyjny) oraz Valerie Jarrett (była doradczyni prezydenta Baracka Obamy). – Mam nadzieję, że ten podcast będzie inspiracją do ważnych rozmów z najbliższymi, których tak bardzo nam potrzeba – stwierdziła w zapowiedzi projektu.

Jak zapowiedziała, tak zrobiła. W pierwszym odcinku „The Michelle Obama Podcast”, dostępnym od 29 lipca w serwisie Spotify, była pierwsza dama rozmawia z najbliższą jej osobą – Barackiem Obamą. – Gdy prezydentura mojego męża dobiegła końca wreszcie mogłam zacząć oddychać – mówi we wstępie.

W blisko 50 minutowej rozmowie Michelle i Barack dogłębnie analizują swoje dzieciństwo i wychowanie oraz to, jak najbliższe otoczenie zainspirowało ich do aktywnego zaangażowania się w życie społeczności. Dyskutują o odpowiedzialności ludzi za swój kraj i społeczność, do której przynależą. – Biorąc pod uwagę wszystko, co teraz się dzieje, od zabójstw George’a Floyda, Breonny Taylor, Ahmauda Arbery’ego, poprzez trwające protesty i rozmowy, które wystawiają na próbę naszą cierpliwość i sumienia, aż po wszystkie wyzwania, których doświadczamy z powodu pandemii koronawirusa, myślę, że wiele osób kwestionuje swoją przynależność do społeczności – stwierdza Michelle Obama. Szczere przemyślenia dotyczące ich prywatnych relacji przeradzają się w inspirującą rozmowę o tym, co tak naprawdę znaczy „mieć swoje miejsce na ziemi”.

„The Michelle Obama Podcast” jest już dostępny w serwisie Spotify. Według zapowiedzi składa się on z dziewięciu odcinków, które będą publikowane raz w tygodniu. Podcast byłej pierwszej damy powstał w wyniku współpracy firmy producenckiej Higher Ground, należącej do Michelle i Baracka Obamów, oraz platformy streamingowej Spotify.