fbpx

„Most szpiegów”. Zwiastun i zdjęcia nowego filmu Spielberga

„Most szpiegów”. Zwiastun i zdjęcia nowego filmu Spielberga
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
www.facebook.com/BridgeOfSpies

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun „Mostu szpiegów”, thrillera szpiegowskiego z Tomem Hanksem w roli głównej. Film był częściowo kręcony we Wrocławiu. Już przed premierą obraz typowany jest na kandydata do Oscarów.

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun „Mostu szpiegów”, thrillera szpiegowskiego w reżyserii Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w roli głównej. Część zdjęć powstała we Wrocławiu. Już przed premierą obraz typowany jest na kandydata do Oscarów.

Tytułowy „most szpiegów” , czyli most Glienicke w Berlinie od 1990 znajduje się na liście UNESCO. Ale to miejsce szczególne nie tylko z tego powodu. Do 1989 na środku mostu przebiegała granica między dwoma państwami niemieckimi. Tam właśnie doszło trzykrotnie do wymiany agentów między Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim. Po raz pierwszy w 1962. Dokonano wtedy wymiany radzieckiego pułkownika Rudolfa Abla za amerykańskiego pilota Francisa Powersa, uwięzionego dwa lata wcześniej po zestrzeleniu przez Sowietów samolotu wywiadowczego. Ze strony CIA negocjację prowadził prawnik z Nowego Jorku, James Donovan, który wcześniej bronił Abla w procesie o szpiegostwo. To wydarzenie stało się kanwą najnowszego filmu Stevena Spielberga. W postać Donovana wciela się Tom Hanks (po raz 4. u Spielberga), pilota gra Austin Stowell (ostatnio wdzieliśmy go jako Ryana Connolly’ego w filmie „Whiplash”), a radzieckiego wywiadowcę – Mark Rylance (w Polsce najbardziej kojarzony z obsypanej europejskimi nagrodami „Intymności” Patrice’a Chéreau).

Scenariusz „Mostu szpiegów” napisali bracia Coen razem z Mattem Charmanem. Autorem zdjęć jest Janusz Kamiński, a muzyki John Williams.

Film trafi do dystrybucji w Wielkiej Brytanii 9 października a tydzień później w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera zaplanowana jest na połowę listopada.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze