1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Romans biurowy

Romans biurowy

123rf.com
Monster. com lider światowej rekrutacji on-line przeprowadził globalną ankietę na temat randkowania z kolegą lub koleżanką z pracy. Aż 54 % respondentów nie zaangażowałoby się w biurowy romans. Największymi przeciwnikami takich relacji są Amerykanie.

Na pytanie, czy ich zdaniem randkowanie z kolegą lub koleżanką z pracy może odbić się negatywnie na karierze i jakby się w takiej sytuacji zachowali, uczestnicy badania udzielili następujących odpowiedzi:

 • 39% odpowiedziało, że nigdy nie zdecydowałoby się spotkać z osobą z pracy, ponieważ byłoby to szkodliwe dla ich kariery;
 • 19% uznało, że mogłoby to mieć negatywny wpływ na pracę, ale i tak zdecydowałoby się na to (w szczególności, jeśli osoba byłaby atrakcyjna);
 • 15% uważa, że taka sytuacja nie ma wpływu na karierę, ale nie zachowałoby się w ten sposób;
 • 27% odpowiedziało, iż romans w pracy nie ma negatywnego wpływu na karierę i spotkałoby się z kolegą lub koleżanką z pracy.

Najbardziej zdecydowani są Amerykanie. Aż 52 % z nich sądzi, że taka sytuacja mogłaby mieć negatywny wpływ na ich życie zawodowe. Nawet jeśli uważają, że nie zaszkodziłoby im, to i tak nie zdecydowałoby się na to aż 18% z nich. Dokładnie odwrotnie myślą Francuzi. 72% wprawdzie widzi, że taka sytuacja może przynieść negatywne konsekwencje w pracy, ale aż 49% zdecydowałoby się na romans, jeśli obie strony by się sobie podobały. Tylko 24% Niemców postawiłoby na takie lekkomyślne, ale i romantyczne, podejście do tego tematu. Hindusi z kolei są bardzo ostrożni – tylko 9% rozważyłoby romans w pracy, zdając sobie sprawę, że może się to dla nich źle skończyć w pracy. Europejczycy mają generalnie lżejszy stosunek do romansów w pracy – 35% uważa, że ta sytuacja może źle rzutować na pracę zawodową, ale tylko 24% byłoby ostrożnych i nie zdecydowałoby się na romans.

– Podobnie sytuacja wygląda z Polakami. Nie jesteśmy tak restrykcyjni jak Amerykanie i bliżej nam do ogólnoeuropejskiego podejścia do tematu – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. - Zanim zdecydujesz się spotkać z koleżanką lub kolegą z pracy, zapoznaj się z polityką firmy w tym zakresie. W wielu firmach jest oficjalny zakaz spotkania się osób, które łączy relacja szef – podwładny. Nie ryzykujmy dobrej pracy dla chwili przyjemności – dodaje.

mat.pras.Monster

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze