1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Grecja, czyli idealne rodzinne wakacje

Grecja, czyli idealne rodzinne wakacje

fot. Rainbow Tours
Zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na wakacyjny rodzinny wyjazd? Grecja z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem – niezależnie od tego, jaką jej część wybierzecie, będziecie mogli liczyć na piękną pogodę, liczne atrakcje dla maluchów oraz gościnne przyjęcie i serdeczną atmosferę.

Grecja przyjazna dzieciom

Wybierając się na wakacje z maluchami, musimy kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem oraz komfortem. Dlatego warto zawczasu wybrać hotel, w którym  panować będzie spokojna, kameralna atmosfera, a w pokoju czy restauracji hotelowej znajdować się będą odpowiednie sprzęty, jak np. łóżeczko dziecięce lub wysokie krzesełko. Zwróćmy też uwagę, czy dzieci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci animacji, małego placu zabaw bądź bezpiecznego brodzika ze zjeżdżalnią. Na szczęście Grecja jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie najmłodszych gości, a duże rodziny zawsze spotkają się tam z życzliwością personelu. Nie brak też atrakcyjnych cenowo propozycji dla rodzin, jak np. .

Beztroskie plażowanie

W przypadku najmłodszych dzieci spędzanie czasu na plaży będzie strzałem w dziesiątkę – przesypywanie piasku czy przelewanie wody to dla nich doskonała zabawa. znajdziemy mnóstwo przepięknych, szerokich plaż, jednak na niektórych wyspach część z nich jest kamienista – wybierzmy miejsca z bezpiecznym dla dzieci jasnym piaskiem. Pogoda sprzyja zabawie w wodzie, choć temperatury również różnią się delikatnie między sobą – jedną z najcieplejszych i najbardziej słonecznych wysp jest Rodos, gdzie sezon trwa aż do października. Na wielu wyspach bez większego problemu powinniśmy znaleźć kameralne, zaciszne plaże, na których nie będzie wielkiego tłumu turystów. Będą idealne do zabawy z małym dzieckiem.

Aktywny wypoczynek

Starszaki mogą po kilku dniach znudzić się zabawą na plaży. Na pewno warto zachęcić je do zwiedzania i obejrzeć wspólnie kilka tajemniczych starożytnych zabytków, których w Grecji nie brakuje. Świetnym pomysłem będzie także rejs statkiem – trasy są różne, w zależności od miejsca, które wybierzemy – np. z wyspy Rodos możemy popłynąć nawet do Turcji. A może nasza pociecha będzie miała ochotę spróbować swoich sił w sportach wodnych? W tym kraju panują doskonałe warunki do ich uprawiania, a duża liczba szkółek (także z polskimi przewodnikami) gwarantuje wsparcie podczas stawiania pierwszych kroków w tej dziedzinie sportu. Maluchy ucieszy też wyprawa do jednego z licznych parków wodnych.

Grecja to idealne miejsce na wypoczynek – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Warto czerpać pełnymi garściami z jej niezwykłego bogactwa i odkrywać codziennie coś nowego.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze