1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Najpiękniejsze lodowiska na świecie

Najpiękniejsze lodowiska na świecie

Amatorzy sportów zimowych każdego roku przebierają w ofertach skierowanych do narciarzy i snowboardzistów. Dlaczego by jednak podczas zbliżających się ferii nie wypróbować innej formy aktywnego wypoczynku? Jeśli zamiast slalomu giganta marzy ci się podwójny axel w niepowtarzalnej scenerii, koniecznie zobacz najsłynniejsze lodowiska świata.

Lodowisko na wieży Eiffla w Paryżu

Choć lodowisko na jednym z najsłynniejszych zabytków w Paryżu nie należy do największych, to od 2011 roku przyciąga tłumy amatorów łyżwiarstwa z całej Europy. Obiekt kusi nie tylko niesamowitymi widokami, które można podziwiać z wysokości pierwszego piętra, ale i przygotowywaną corocznie kolorową iluminacją. Miejsce to przypadnie do gustu nie tylko zakochanym, ale także rodzinom z dziećmi. O najmłodszych łyżwiarzy obsługa lodowiska troszczy się szczególnie, ponieważ oprócz nauki jazdy na łyżwach w ofercie obiektu znajdują się liczne animacje, m.in. zajęcia malowania na lodzie. Amatorzy fitnessu mogą skorzystać z oferty weekendowej, która obejmuje poranne zajęcia gimnastyczne. Lodowisko zbudowane zostało na świeżym powietrzu. Zamknięcie przewiduje się na koniec lutego.

Zamarznięte kanały w Amsterdamie

Gdy kończy się pogoda na rejsy po kanałach w Amsterdamie, rozpoczyna się długo wyczekiwany przez Holendrów sezon łyżwiarski na naturalnych lodowiskach. Turystów może zaskoczyć fakt, że w okresie zimowym wielu mieszkańców miasta zamiast rowerów, które stały się już niemal symbolem tego regionu, w drodze do pracy czy szkoły wybiera łyżwy jako środek lokomocji. Dotarcie do celu umożliwia nietypowa architektura miasta, w skład której wchodzi 150 kanałów o łącznej długości około 75 kilometrów. Łyżwiarstwo na naturalnym lodzie od wieków stanowi ważny element niderlandzkiej tożsamości, nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że w 2016 roku zostało ono włączone do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego Holandii.

Kanał Rideau w Ottawie

Również mieszkańcy Kanady z pasją oddają się łyżwiarstwu. Lodowisko, które corocznie tworzy się na kanale łączącym Ottawę z Kingstone nad jeziorem Ontario, jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Miłośników sportów zimowych przyciąga nie tylko wielkość ślizgawki, która swoimi rozmiarami odpowiada przestrzeni dziewięciu boisk do hokeja, ale i możliwość napicia się kawy czy zjedzenia obiadu z przyjaciółmi przy jednym z licznych stoisk znajdujących się na obrzeżach tafli lodowej. Kanał Rideau powstał w 1832 roku i obecnie jest najstarszym działającym kanałem w Ameryce Północnej. W 2007 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

fot.123.fr

The Rockefeller Center w Nowym Jorku

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Nowym Jorku nie potrzebuje reklamy - sceny rozgrywające się na tym obiekcie napotkamy w wielu amerykańskich filmach świątecznych począwszy od roku 1936, kiedy to nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Ponieważ lodowisko cieszy się dużą popularnością, w weekendy przeżywa prawdziwe oblężenie. Amatorów łyżwiarstwa oraz turystów od wizyty nie odstrasza przy tym cena biletu, która w sezonie wynosi nawet 15 dolarów. Zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się więc odwiedzenie tego miejsca w pozostałe dni tygodnia, zwłaszcza po zmroku, kiedy Rockefeller Center rozświetlone jest przepiękną iluminacją. Lodowisko otwarte jest aż do kwietnia.

Źródło: materiały prasowe

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze