1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Sposoby na jędrne ramiona

Sposoby na jędrne ramiona

Ramiona to jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie widoczny jest spadek jędrności i utrata elastyczności skóry. (Fot. 123rf)
Nazywane przyjaźnie motylkami, falbankami, firankami lub pelikanami - w rzeczywistości oznaczają coś, czego kobiety nie znoszą: zwisy z tyłu ramion. Jak przywrócić ramionom jędrność? W zależności od stopnia zaawansowania problemu rozwiązań jest kilka.

Ramiona to jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie widoczny jest spadek jędrności i utrata elastyczności skóry. Pojawiające się na nich tzw. motylki fachowo nazywa się wiotkimi, wiszącymi tkankami ramion. Ma to ścisły związek ze starzeniem się i ogólnym stanem skóry, ale nie tylko. - Objawy nasilają się w szczególności po zrzuceniu wagi, w przypadku wiotczenia mięśni, przy nadmiernym rozciąganiu skóry w wyniku ciąży lub przyrostu wagi. Problem ten może zatem pojawić się niezależnie od wieku – tłumaczy dr n. med. Ryszard Mądry, specjalista chirurgii plastycznej  z prywatnego szpitala Żagiel Med w Lublinie. Kiedy tylko zauważymy pierwsze oznaki wiotczenia ramion, zacznijmy temu przeciwdziałać.

Sposoby na modelowanie ramion

W dbaniu o skórę ramion pomocne będą preparaty nawilżające i ujędrniające. Odpowiedni balsam sprawi, że skóra będzie rozświetlona i odżywiona, a peeling wykonywany raz w tygodniu zlikwiduje martwy naskórek oraz sprawi, że aplikowane kosmetyki lepiej się wchłoną. Równie ważna jak pielęgnacja, jest gimnastyka. Jednymi z popularniejszych metod kształtowania ramion są ćwiczenia  z hantlami czy podciąganie na drążku. W walce przed zwisającymi ramionami skuteczne też jest pływanie motylkiem oraz pompki.

Dla zwolenników lżejszych form aktywności polecany jest aerobik, ćwiczenia cardio z użyciem odpowiednich obciążników. Przy takich ćwiczeniach spalanie większej ilości tłuszczu z ramion jest gwarantowane, a co istotne – efekty widoczne już po zaledwie tygodniu. Jeśli jednak zmiany w wyglądzie ramion postępują szybko, warto odwiedzić klinikę urody i skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Dostępne są procedury medyczne, które ujędrniają, wspomagają proces modelowania i kształtowania ramion. To tak zwana kosmetologia hi-tech, która w połączeniu z treningiem siłowym wzmacniającym tylną część ramion może napiąć skórę i skutecznie pozbyć się nieestetycznych firanek.

Jeśli ćwiczenia i wizyty u kosmetologa nie wystarczą, aby przywrócić naszym ramionom ładny wygląd, bo zmiany są zbyt zaawansowane, może okazać się, że jedynym sposobem na pozbycie się nieestetycznego wyglądu tej partii ciała może być plastyka okolic ramion, tzw. brachioplastyka.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze