1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Duch pieniędzy - ćwiczenie

Duch pieniędzy - ćwiczenie

Praca nad psychiką, wewnętrzne przemiany, mają odzwierciedlenie w rzeczywistości zewnętrznej. Zmieniając siebie, zmieniamy nasz świat. Czy może to dotyczyć również zawartości naszego portfela? Czasami tak, szczególnie, jeżeli kłopoty finansowe przydarzają nam się, ponieważ są przejawem czegoś więcej, jakiegoś nierozwiązanego konfliktu wewnętrznego.

Gdy pracujemy nad sobą, krok po kroku, wzbogacamy naszą osobowość, rozwijamy się, na przykład poszerzamy tożsamość o takie aspekty, które były dla nas do tej pory nieosiągalne. I, niewykluczone, że integracja psychiki na innym, nowym poziomie, pełniejszy sposób bycia, otworzy się przed nami nowe możliwości, również w sferze finansów.

Część pierwsza Duch pieniędzy

1. Wyobraź sobie ducha pieniędzy. Poczuj jak on może wyglądać - jakiej jest płci, jaki ma kolor, kształt, zapach, wiek, gdzie mieszka, co lubi, czego nie, jak spędza czas, itp. Opowiedz lub napisz o swoim duchu.

2. Wykonaj maskę ducha na podstawie swojego wyobrażenia i odczuć z poprzedniego punktu.

3. Załóż ją, wejdź w taką energię, stań się duchem pieniędzy. Bądź uważna/uważny jak się czujesz, co przeżywasz, gdy jesteś taki/taka.

Część druga 
 Poszukiwany potencjał

1. Jako duch pieniędzy wyobraź sobie, że szukasz człowieka, u którego chcesz przebywać, z którym będziesz czuć się dobrze i bezpiecznie.

2. Zachowując pozycję ducha, opowiedz o tym człowieku, opisz jego zachowanie w pracy, w domu, wśród znajomych, na zakupach, w związku, itp. Pomocne może być odwołanie się do jego przeciwieństwa. (np. to jest upełnie ktoś inny niż…)

3. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby się w taki sposób zachowywać? Spróbuj nazwać postawę, która jest niezbędna, aby takie zachowania były możliwe.

5. Poczuj, co jest w tej postawie najważniejszego, jej istotę. Wyraź to gestem dłoni.

6. Rozwiń ten gest w pełniejszy ruch (ręki, tułowia, nóg, całego ciała), tak aby jak najlepiej poczuć, jak to jest być takim, aby wejść w taką energię.

7. Pomedytuj o twoim doświadczeniu. Co czułeś pracując z nową postawą, czy i w jaki sposób jest ona obecna w twoim życiu? W jaki sposób wiąże się ona z Twoją psychologią? Jak się ma do sfery twoich finansów? Gdzie jeszcze oprócz niej możesz takiej postawy potrzebować, itp.?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze