1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Nowa aplikacja ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami 

Nowa aplikacja ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami 

fot. iStock
fot. iStock
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Dobra wiadomość dla fanów domowego ogrodnictwa. Polska marka Wokas stworzyła nową aplikację mobilną mającą pomóc w codziennej opiece nad roślinami. Osobisty asystent przypomni o ich podlewaniu, poinformuje o zalecanych warunkach hodowli oraz poleci odpowiednie produkty do pielęgnacji.  

Regularnie podlewanie i nawożenie to podstawa codziennej pielęgnacji roślin. Musimy o tym pamiętać, aby nasze zielone dzieci pięknie rosły, kwitły i rozwijały się. Często jednak nasza wiedza w tym temacie jest zerowa, a my nie wiemy nawet od czego zacząć. Innym razem wiedza jest, na przeszkodzie staje jednak brak czasu. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna stworzona przez firmę Wokas. To digitalowe kompendium wiedzy dla każdego aspirującego (nie tylko początkującego) ogrodnika.

Aplikacja mobilna Wokas to całkiem nowe, bezpłatne narzędzie ogrodnicze, które z pewnością przyda się w codziennej opiece nad roślinami. Dzięki niemu uzyskamy dostęp do bazy wiedzy oraz funkcjonalności, które pomogą jeszcze lepiej zatroszczyć się o domową roślinność, jednocześnie ułatwiając najważniejsze czynności i obowiązki. Dbanie o domową zieleń będzie zatem nie tylko łatwiejsze, ale też przyjemniejsze. Gwarantujemy, że wasze rośliny jeszcze wam za to podziękują.

Jeśli chcesz stworzyć w swoim domu, ogrodzie czy na balkonie piękną zieloną przestrzeń, ale nie masz na to czasu lub po prostu nie masz pojęcia o należytej pielęgnacji - aplikacja Wokas jest dla ciebie. Jej twórcy przeanalizowali najczęstsze problemy pojawiające się w codziennej opiece nad roślinami i na tej podstawie zaprojektowali jej funkcjonalności.

"Taka aplikacja wydawała nam się najlepszym rozwiązaniem dla każdego zabieganego człowieka, który uwielbia rośliny, ale niestety ma tyle na głowie, że o niektórych rzeczach, np. podlewaniu, zwyczajnie zapomina" - mówią twórcy aplikacji.

Wokas to nowa aplikacja mobilna ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami Wokas to nowa aplikacja mobilna ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami

Aplikacja pełni zatem funkcję nie tylko osobistego asystenta, który przypomni o podlewaniu w odpowiednim momencie, ale też obszernej bazy wiedzy na temat najpopularniejszych gatunków roślin oraz ich pielęgnacji (m.in. zalecanego nasłonecznienia, nawodnienia i temperatury pomieszczenia). Dzięki niej lepiej poznasz ich pochodzenie, indywidualne preferencje i wymagania, ale też znajdziesz nowe gatunki, które uzupełnią Twoją zieloną kolekcję, zmieniając dom w prawdziwą “zielona dżunglę”.

Wokas umożliwia też stworzenie własnej, spersonalizowanej kolekcji, w której można nazwać poszczególne okazy oraz dodać do nich notatki, a tym, którzy mają problemy z wyborem ziemi lub nawozu, zarekomenduje odpowiednie produkty dopasowane do ich preferencji i wymagań. Aplikacja zapewnia więc wsparcie w kompleksowej opiece nad roślinami. Dzięki niej można zyskać nie tylko czas, ale też przekonanie, że zapewnimy im wszystko, czego potrzebują by rosnąć i zdrowo się rozwijać.

Aplikacja Wokas dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze