1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Nowa aplikacja ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami 

fot. iStock
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Dobra wiadomość dla fanów domowego ogrodnictwa. Polska marka Wokas stworzyła nową aplikację mobilną mającą pomóc w codziennej opiece nad roślinami. Osobisty asystent przypomni o ich podlewaniu, poinformuje o zalecanych warunkach hodowli oraz poleci odpowiednie produkty do pielęgnacji.  

Regularnie podlewanie i nawożenie to podstawa codziennej pielęgnacji roślin. Musimy o tym pamiętać, aby nasze zielone dzieci pięknie rosły, kwitły i rozwijały się. Często jednak nasza wiedza w tym temacie jest zerowa, a my nie wiemy nawet od czego zacząć. Innym razem wiedza jest, na przeszkodzie staje jednak brak czasu. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna stworzona przez firmę Wokas. To digitalowe kompendium wiedzy dla każdego aspirującego (nie tylko początkującego) ogrodnika.

Aplikacja mobilna Wokas to całkiem nowe, bezpłatne narzędzie ogrodnicze, które z pewnością przyda się w codziennej opiece nad roślinami. Dzięki niemu uzyskamy dostęp do bazy wiedzy oraz funkcjonalności, które pomogą jeszcze lepiej zatroszczyć się o domową roślinność, jednocześnie ułatwiając najważniejsze czynności i obowiązki. Dbanie o domową zieleń będzie zatem nie tylko łatwiejsze, ale też przyjemniejsze. Gwarantujemy, że wasze rośliny jeszcze wam za to podziękują.

Jeśli chcesz stworzyć w swoim domu, ogrodzie czy na balkonie piękną zieloną przestrzeń, ale nie masz na to czasu lub po prostu nie masz pojęcia o należytej pielęgnacji - aplikacja Wokas jest dla ciebie. Jej twórcy przeanalizowali najczęstsze problemy pojawiające się w codziennej opiece nad roślinami i na tej podstawie zaprojektowali jej funkcjonalności.

"Taka aplikacja wydawała nam się najlepszym rozwiązaniem dla każdego zabieganego człowieka, który uwielbia rośliny, ale niestety ma tyle na głowie, że o niektórych rzeczach, np. podlewaniu, zwyczajnie zapomina" - mówią twórcy aplikacji.

Wokas to nowa aplikacja mobilna ułatwiająca codzienną opiekę nad roślinami

Aplikacja pełni zatem funkcję nie tylko osobistego asystenta, który przypomni o podlewaniu w odpowiednim momencie, ale też obszernej bazy wiedzy na temat najpopularniejszych gatunków roślin oraz ich pielęgnacji (m.in. zalecanego nasłonecznienia, nawodnienia i temperatury pomieszczenia). Dzięki niej lepiej poznasz ich pochodzenie, indywidualne preferencje i wymagania, ale też znajdziesz nowe gatunki, które uzupełnią Twoją zieloną kolekcję, zmieniając dom w prawdziwą “zielona dżunglę”.

Wokas umożliwia też stworzenie własnej, spersonalizowanej kolekcji, w której można nazwać poszczególne okazy oraz dodać do nich notatki, a tym, którzy mają problemy z wyborem ziemi lub nawozu, zarekomenduje odpowiednie produkty dopasowane do ich preferencji i wymagań. Aplikacja zapewnia więc wsparcie w kompleksowej opiece nad roślinami. Dzięki niej można zyskać nie tylko czas, ale też przekonanie, że zapewnimy im wszystko, czego potrzebują by rosnąć i zdrowo się rozwijać.

Aplikacja Wokas dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze