1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak wypoczywać, żeby wypocząć?

Jak wypoczywać, żeby wypocząć?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 10 Zdjęć
Cisza, spokój, przestrzeń, kontakt z naturą - to wszystko, czego dziś potrzebujesz, żeby odpocząć. W samym sercu Karkonoszy, z widokiem na Zalew Sosnówka oraz pasma górskie, powstał hotel Lake Hill Resort & SPA. 

Regeneracja to istotny element codziennego życia, a wakacje stanowią jego integralną część. Ale jak wypoczywać, żeby wypocząć? Naukowcy już to wiedzą - tylko kontakt z naturą pozwala skutecznie oderwać się od trosk, rozluźnić ciało i naładować akumulatory.

Słynny amerykański przyrodnik, zoolog i socjobiolog Edward Osborne Wilson twierdzi, że człowiek potrzebuje kontaktu z naturą niczym powietrza. Natura koi nasze nerwy, daje odpoczynek ciału oraz duszy i wypełnia szczęściem. Dlatego przy wyborze miejsca na wakacje warto dać sobie szanse na obcowanie z przyrodą.

Lokalizacja hotelu Lake Hill pozwala na bliski kontakt z przyrodą, przez co stwarza doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu. Z każdego zakątka hotelu otaczają gości kojące widoki na góry i Zalew Sosnówka. Rozległy teren, oddalony od miejskiego zgiełku, pozwala wyciszyć głowę i zapomnieć o „szybkim świecie”.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Uwagę zwraca również architektura hotelu. Niezwykle nowoczesny, stylowy design, za który hotel został nagrodzony w 2020 roku, doskonale wkomponowuje się w otaczający go krajobraz. Koncepcja hotelu to właśnie ścisły związek z naturą – rozległe zielone tereny, jezioro, góry, duże tarasy, przestrzeń i...  ogród biodynamiczny, w którym uprawia się zioła i warzywa.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Idea „blisko natury" obowiązuje również w kuchni hotelu. Autorami menu w restauracji hotelowej jest zespół kucharzy pochodzących z Karkonoszy. Znajomość lokalnych smaków pozwoliła na stworzenie oryginalnych kompozycji, mających swoje korzenie w zielarskich tradycjach regionu. Dania przygotowywane są z warzyw i ziół uprawianych w hotelowym ogrodzie biodynamicznym. Na miejscu wypiekane są też chleby i bułki - nawet te do hamburgerów. Goście zachwycają się smakiem kozich serów łomnickich i świeżych ryb z okolicznych stawów. Ich aromaty podkreślają najwyższej klasy trunki i oczywiście znany specjał – Likier Karkonoski. Kucharze restauracji Lake Hill są wyznawcami filozofii slow food - komponują znakomite potrawy na bazie produktów sezonowych dostarczanych przez rolników z regionu. W menu restauracji, oprócz dań kuchni regionalnej, nie brakuje też specjałów bliskowschodnich i dań kuchni międzynarodowej.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Wygoda i bezpieczeństwo

Lake Hill Resort & SPA to nowoczesny czterogwiazdkowy hotel łączący wyjątkową architekturę oraz stylowe wnętrza. Położenie budynku i rozkład apartamentów sprawiają, że goście czują się kameralnie i bezpiecznie - zwłaszcza teraz, kiedy zachowanie bezpiecznego dystansu to element osobistego komfortu.

Hotel stosuje procedury bezpieczeństwa - systemy wentylacyjny działa 24 godziny na dobę w całkowitej recyrkulacji. Całe czyste powietrze pobierane jest z czerpni dachowych umieszczonych na wysokości 25 m zlokalizowanych od strony gór i zalewu, po czym całkowicie jest wydalane na zewnątrz. W centralach wentylacyjnych stosowane są filtry Hepa zatrzymujące grzyby, wirusy i inne zanieczyszczenia.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Aktywne lato 

Dla aktywnych turystów w hotelu czeka wypożyczalnia rowerów górskich, elektrycznych, hulajnogi, kijki do nordic-walking. Organizowane są również zajęcia z instruktorami z jogi. Miłośnicy golfa mogą oddać się swojej pasji na Driving Range oddalonym 9 km od hotelu - tam można poćwiczyć lub nauczyć się podstaw gry.

Dla miłośników historii i wycieczek górskich hotel organizuje wiele tras tematycznych. Przyjemne jest również  samodzielne eksplorowanie Karkonoszy. Do najbliższej wioski - Sosnówki - od hotelu jest zaledwie 3,5 km. To jedna z najstarszych osad w Karkonoszach kryjąca wiele tajemnic takich jak: źródło Św. Anny z cudowną wodą, ścieżka Czarownic, punkt zero – jeden z najsilniejszych czakramów, Zamek Księcia Henryka. Niezapomnianą przygodą może się okazać poranna wyprawa na górę wiatrów i miejsce treningów himalaistów – Śnieżkę, ruiny szubienicy na Straconce i wiele, wiele innych magicznych miejsc.

Relaks po długim spacerze czy wycieczce rowerowej zapewni luksusowa klinika La Perla z ofertą ciekawych zabiegów i masaży. Specjalnością jest rytuał karkonoski, który gorąco polecamy.

Hotel Lake Hill Resort & SPA zadowoli zarówno poszukujących ciszy, relaksu, jak i odpoczynku na łonie natury.

Więcej informacji na

 

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze