1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Portret astrologiczny - urodzeni w czwartek

Portret astrologiczny - urodzeni w czwartek

Według starożytnej astrologii urodzonym w czwartek patronuje Jowisz. (Fot. iStock)
Dzień tygodnia, w którym przychodzimy na świat, ma znaczenie dla naszej osobowości. Zasada ta wywodzi się bardzo starego systemu astrologicznego, a w językach romańskich nazwy tygodnia odwołują się do nazw ciał niebieskich. Opiekunem urodzonych w czwartek jest Jowisz.

Jowisz to planeta pełna mądrości i optymizmu - oznacza przede wszystkim wielkie szczęście i dobry humor. W tym dniu zawsze dopisuje szczęście. Osoby urodzone w czwartek wyróżnia ogromna dobroduszność, wewnętrzny spokój i siła oraz otwartość na świat i ludzi. Nie potrafią przejść obok potrzebujących obojętnie, są wyjątkowo hojni, zawsze mają szczere intencje, a przy tym odznaczają się pełną odpowiedzialnością. Są łagodni, wrażliwi, starają się dostrzegać pozytywne strony, nawet w sytuacjach z pozoru beznadziejnych. Na pierwszym miejscu stawiają rodzinę, jednocześnie jednak mają problem z nawiązywaniem silnych, długotrwałych relacji.

Z drugiej strony urodzeni w czwartek uwielbiają poczucie wolności i niezależności oraz są pewni siebie, dlatego muszą zwracać szczególną uwagę na to, by ta pewność siebie nie okazała się zgubna. Z ich pewności siebie wynika również fakt, że doskonale sprawdzają się w roli liderów i są wprost stworzeni do tego, by rządzić. Urodzeni w czwartek muszą jednak uważać, by kariera i pogoń za byciem najlepszym nie okazały się być ważniejsze niż związek.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze