1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Polska fotografka z nagrodą główną w International Garden Photographer of the Year [Galeria zdjęć]

Zdjęcia Magdaleny Wasiczek z konkursu International Garden Photographer of the Year 2021; w środku zwycięskie zdjęcie, które otrzymało nagrodę główną w tegorocznej edycji konkursu. (Fot. Magdalena Wasiczek/ materiały prasowe IGPOTY)
Zobacz galerię 17 Zdjęć
Magdalena Wasiczek to utytułowana fotografka przyrody. Już po raz trzeci została laureatką głównej nagrody w International Garden Photographer of the Year, najważniejszym na świecie konkursie i wystawie fotografii ogrodowej, roślinnej, kwiatowej i botanicznej.

Oglądając zdjęcia laureatów konkursu International Garden Photographer of the Year, trudno nie popaść w zachwyt. Podziw budzą zarówno piękno przyrody, jak i warsztat artystyczny fotografów. Zdjęcia przypominają obrazy impresjonistów, sprawiając wrażenie jakby ich autorzy i autorki zamiast aparatem posługiwali się farbami i pędzlem.

W tegorocznej edycji konkursu już po raz trzeci po najwyższy laur sięgnęła polska fotografka Magdalena Wasiczek. Kadr pełen magii przedstawiający motyla Bielinka rzepnika zwyciężył w kategorii Wildlife in the Garden.

– Sfotografowałam bielinka, gdy odpoczywał na szczycie kwiatu. Krople deszczu stworzyły pełne bokehu tło, rozbłyskujące niczym gwiezdny pył. To zadziwiające, że kilka kropel wody w powietrzu może stworzyć na zdjęciu tak magiczny efekt – opowiada o swojej pracy Wasiczek.

Fotografka specjalizuje się w fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii. Jej twórczość często określa się mianem malarstwa bokehowego [bokeh to sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości – przyp. redakcji]. Otrzymała wiele wyróżnień i zdobyła wiele nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, w tym konkursy pod patronatem organizacji międzynarodowych FIAP i PSA. Jest pierwszą w historii podwójną zwyciężczynią International Garden Photographer of the Year w 2012 i 2015 roku.

Magdalena Wasiczek specjalizuje się w makrofotografii. (Fot. Krystian Bielatowicz)

W galerii zdjęć prezentujemy pozostałe zdjęcia prezentowane w kategorii Wildlife in the Garden w ramach konkursu IGPOTY 2021.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze