1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Początek nowego roku astrologicznego – czas uparciuchów i despotów, kardynalnych znaków zodiaku

(Fot. iStock)
20 marca zaczyna się nowy rok astrologiczny. Witamy wiosnę, zuchwałą energię Barana oraz dynamiczną jakość kardynalną. Wreszcie zachce nam się chcieć.

Poszczególnym znakom zodiaku przypisuje się różne formy ekspresji, określane jakościami. Wyróżniamy: znaki kardynalne, które inicjują zmianę, stałe, czyli okopujące się na ustalonej pozycji, i zmienne – elastycznie dostosowujące się do okoliczności. Te trzy jakości opisują trzy różne stany sprawy, procesy czy przedsięwzięcia. Symbolizują początek, rozwinięcie i zakończenie.

Jakość kardynalna, którą poczujemy z pierwszym dniem wiosny, reprezentowana jest przez Barana, Raka, Wagę i Koziorożca. Jest niezbędna, żeby powstało coś nowego, żeby rozpoczęła się akcja, żeby zostały podjęte dynamiczne działania, żeby zapadła błyskawiczna decyzja, żeby otworzył się nowy rozdział. Właśnie one rozpoczynają każdą porę roku, znamionując ruch w przyrodzie. Znaki kardynalne są wyjątkowo przedsiębiorcze. To one są motorem zmian i sprawiają, że pewne sprawy stają się rzeczywistością. Charakteryzuje je silna skoncentrowana energia, skuteczna siła przebicia, kierują się wewnętrznym impulsem. Te znaki z przytupem potrafią zaistnieć w świecie. Często marzą o wielkich rzeczach, a pobudki mają egotyczne. Rozpoznamy je po niezachwianej determinacji. To uparciuchy i despoci, ale każdy znak kardynalny ma inną motywację i w inny sposób jest nieustępliwy.Baran – znak kardynalny żywiołu ognia
Z całego zodiaku dysponuje najsilniejszą energią, żeby podejmować nowe działania. Ma tyle zapału i energii, że weźmie się za najtrudniejszy projekt. Im bardziej ryzykowny i bardziej bez przygotowania, tym lepiej. Jego styl działania jest szybki, gwałtowny, niecierpliwy, bezpośredni, konfliktowy. Zawsze jest ciekawy, co nowego może się przydarzyć i co czeka za zakrętem.

Rak – znak kardynalny żywiołu wody

Chociaż na pierwszy rzut oka nie wygląda na wojownika, to nieustannie walczy o przetrwanie swoje i swojej rodziny. Do działania i podejmowania decyzji motywują go uczucia i silne więzi. W zależności od poziomu samoświadomości kieruje się miłością albo lękiem. Potulny z natury Rak nie będzie siedział cicho, gdy jego bliskich spotka krzywda. Jego skuteczne działanie opiera się na umiejętności zjednywania sobie ludzi i zdobywania ich zaufania. Jeśli dobrze znacie Raka, wiecie, jaki jest zawzięty. On nie odpuszcza.Waga – znak kardynalny żywiołu powietrza
Kobieca i dyplomatyczna, ale także wykalkulowana. Myśli rzeczowo, chłodno, obiektywnie. Kardynalność Wagi przejawia się w dążeniu do osiągnięcia stanu najbardziej dla niej wygodnego. Z wrodzonym urokiem, ale taktycznie i z uporem znajduje sojuszników, żeby mieć to, czego chce – czyli komfort. Nie jest pracowita, potrzebuje personelu i zwykle ktoś się za nią uwija. Wśród Wag znajdziemy wielu wojennych strategów.

Koziorożec – znak kardynalny żywiołu ziemi
Padnie, a osiągnie cel; pracowity i wytrwały do nieprzytomności. Potrafi znaleźć w sobie siłę, żeby zaoszczędzić, zaczekać na plon i umiejętnie rozłożyć siły. Jego kardynalność przejawia się w tym, że nie łamie zasad, regulaminów, prawa. Od swoich poglądów nie odstąpi za nic w świecie, nie zmieni wytyczonej trasy, niczego nie odda.

Zapraszam na sesje z okazji nowego roku astrologicznego: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze