1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Różowy Księżyc – uświadamiająca pełnia w Skorpionie

Różowy Księżyc – uświadamiająca pełnia w Skorpionie

(Fot. Sara Pardo/Getty Images)
(Fot. Sara Pardo/Getty Images)
24 kwietnia, w środę, o godz. 1.51 na niebie wydarzy się pełnia nazywana Różowym Księżycem na cześć kolorowych wiosennych kwiatów. Jednak Skorpion – znak pełni – doda jej odrobinę mroku w celu transformacji cienia – tej części naszej psychiki, której nie dostrzegamy. Czeka nas samopoznanie.

Kwietniowa pełnia Księżyca znana jest jako Różowy Księżyc. Nazwę zawdzięcza uroczym kwiatom Floks Flame Pink, które kwitną wczesną wiosną. Mają różowe płatki z ciemnoróżowym oczkiem, zebranymi w duże, gęste kwiatostany. Księżyc Kiełkującej Trawy lub Księżyc Jaja to inne nazwy tej pełni, które odzwierciedlają sezonowe zmiany zachodzące w przyrodzie w tym czasie – wzrost trawy oraz składanie przez ptaki jaj. Ta wiosenna pełnia jest okazją, żeby wreszcie symbolicznie odrodzić się po zimie – to kontynuacja procesu, który rozpoczął się 8 kwietnia podczas zaćmienia Słońca i nowiu w Baranie.

Księżyc w Skorpionie, czyli dozgonna miłość, zależności finansowe i odmęty podświadomości

Inicjujące świeże energie zaćmieniowego nowiu w Baranie sprzed dwóch tygodni, które zachęciły nas do tego, żeby zacząć nowy rozdział, podczas pełni będą mieć swoją kontynuację. Teraz – z pomocą archetypu Skorpiona – namówią nas do autorefleksji, by nie stracić z oczu właściwego celu. To wodny znak o jakości stałej ukazujący autentyzm uczuć. Skorpion uosabia wewnętrzną transformację, prowadzącą do emocjonalnej głębi, uczuciowej dojrzałości i odporności psychicznej. Dlatego kwietniowa pełnia zapowiada się intensywnie pod względem przeżyć.

Możemy odczuwać silne pragnienie zrzucenia starej skóry i wejścia w nowy czas w zgodzie ze swoimi najgłębszymi pragnieniami oraz pasjami. To czas, aby skoncentrować się na rozwoju osobistym, na odkrywaniu siebie, ponieważ Skorpion zachęca do zanurkowania w odmęty podświadomości. W wielu kulturach Różowy Księżyc ma znaczenie duchowe – uważa się, że wraz z początkiem wiosny zwiastuje odnowę i rozwój nowych jakości psychicznych, których potrzebujemy doświadczyć zwłaszcza w relacjach. Pełnia ma miejsce na osi znaków, które dążą do bliskości, namiętności i prawdy uczuć, czyli Skorpiona i Byka (na 5 stopniu). U nich wszystko, co dzieje się między kochankami, ma odpowiedni ciężar gatunkowy – nic nie wydarza się przypadkiem ani dla zabawy, co nie wyklucza zmysłowych doznań, ale takich, którym towarzyszą zapewnienia o miłości. Różowy kolor symbolizuje miłość właśnie, ale i współodczuwanie oraz uzdrowienie emocjonalne. Sprzyja przepływowi pozytywnej energii między ludźmi i pogłębianiu więzi z tymi, których kochamy.

Ponieważ 24 kwietnia Różowy Księżyc znajdzie się w Skorpionie, czeka nas czas intensywnej introspekcji i samopoznania. Podopieczny Plutona, planety, która nie odpuszcza i znajduje to, co ukryte, pokaże nam, że nadszedł czas, aby – w ramach rozpoczęcia nowego rozdziału – radykalnie porzucić stare wzorce i przekonania, zwłaszcza te, które dotyczą seksu, pieniędzy i związanych z nimi zależności, a także ukrytych przed sobą części psychiki. Drugą połowę kwietnia warto wykorzystać, żeby odkryć, co w nas drzemie, a chce zostać obudzone jak wiosenne kwiaty. Skorpion potrafi rozprawić się ze starym bólem, uwalniając go, żeby maksymalnie korzystać ze swoich psychicznych zasobów. Wie, że nie warto tracić energii na narzekanie i bycie w roli ofiary, tylko lepiej pracować wewnętrznie, żeby podnosić swoją sprawczość. Podczas pełni Księżyca w jego znaku możemy lepiej usłyszeć głos intuicji i sięgnąć po zdolności parapsychiczne, co pozwoli zyskać głębsze zrozumienie siebie i otaczającego świata.


Najważniejsze aspekty układu pełni – powiedz „tak” zmianie

Pełni towarzyszyć będzie koniunkcja Jowisza i Urana. Spotkanie tych planet, które uściśli się cztery dni przed wzejściem Różowego Księżyca, jest ważnym aspektem astrologicznym roku 2024. Zmiany, które teraz podejmiemy, mogą okazać się znaczące w kontekście całego życia. Teraz łatwiej jest odważyć się na ryzyko, bo Jowisz daje sprzyjające okoliczności, a Uran śmiałość. Merkury w dniu pełni będzie na końcu swojej retrogradacji i przypomni o tych sprawach, których jeszcze nie wyjaśniliśmy lub do których nie wprowadziliśmy poprawek. Jego ruch wsteczny pomoże w autorefleksji, a koniunkcja Marsa i Neptuna skieruje naszą uwagę na wyrażanie siebie w projektach artystycznych i charytatywnych.

Co Różowy Księżyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Pełnia w ósmym domu, którym włada Skorpion, sprawi, że nie uciekniesz przed trudnymi uczuciami i prawdą o sobie. Przekonasz się, że ​​odkrywanie siebie może być zarówno ekscytujące, jak i zniechęcające, ale jest niezbędnym krokiem w kierunku rozwoju i samoakceptacji. Zastanowisz się, czy pieniądze dają ci więcej wolności czy zależności.

Byk: Księżyc rzuci światło na najbliższe relacje – romantyczne i biznesowe. Masz szansę nawiązać kontakt na głębszym poziomie, aby namierzyć problemy i wspólnie je przepracować. Wejrzyj w emocje, których doświadczasz w tych układach, i stwórz przestrzeń do szczerych rozmów. Nie bój się otworzyć, wykorzystaj obecność pełni w siódmym domu.

Bliźnięta: Różowy Księżyc w Skorpionie może spowodować zakłócenia w codziennych obowiązkach po to, żebyście zweryfikowały swoje cele. Zamiast denerwować się obciążeniem pracą, przemyślcie swoją produktywność. Pełnia w szóstym domu to okazja, żeby wprowadzić zmiany w harmonogramie. Wykorzystajcie do tego swoją elastyczność, rezygnując z chaosu.

Rak: Wiosenna pełnia w piątym domu zabawy namówi cię, żebyś wyszedł ze swojej skorupy i zaczął cieszyć się pełnią życia. Zastanów się, czy jesteś gotowy, żeby zacząć realizować swoją pasję, która czeka, aż się nią zajmiesz. Sięgnij po kreatywność. Uzdrawiający Różowy Księżyc doda ci pewności siebie na randkach. Rozprawisz się z kompleksami, pokonasz lęki.

Lew: Priorytetem stanie się twój dobrostan emocjonalny i oczyszczenie się ze starych schematów rodzinnych. Skorpioniczna pełnia w czwartym domu astrologicznym to dobra aura, żeby zaszyć się w czterech ścianach i pomedytować. Możesz zyskać wgląd w relacje z najbliższymi, odkrywając, co was blokuje. Możesz też planować przeprowadzkę bądź remont.

Panna: Kontakty, wymiana informacji, nauka nowych umiejętności – to tematy, które przyniesie ci Różowy Księżyc tranzytujący trzeci dom Merkurego. To twój patron, więc uważaj, żeby nie wypalić się w tych rozmowach i ustaleniach. Znajdź czas na chwilę wytchnienia tylko dla siebie, żeby wiedzieć, w którym kierunku podążasz.

Waga: Introspekcja w blasku Różowego Księżyca przyniesie ci ważne wglądy na temat twojego poczucia bezpieczeństwa materialnego. Wejrzysz w oczy demonom, które cię straszą, że nie zarobisz na swoje przyjemności. Jeśli nie masz jasności w rozliczeniach z innymi ludźmi, poczujesz z tego powodu obciążenie i skonfrontujesz się z problemem.

Skorpion: Różowy Księżyc w pierwszym domu to zielone światło, żeby nadać priorytet swojemu rozwojowi osobistemu niezależnie od opinii innych. Porzucisz ograniczające cię przekonania, pozbędziesz się starych nawyków, zrzucając starą skórę. Możesz stanąć oko w oko z relacyjnymi obsesjami, które cię dręczą, ale po to, żeby je uzdrowić.

Strzelec: Zatrzymaj się choć na chwilę, wykorzystując pobyt Różowego Księżyca w dwunastym domu na autorefleksję w celu uzdrowienia bolesnych emocji. Nie bój się samotności w tym czasie. Zaufaj procesowi i miej wiarę, że twoja wewnętrzna praca doprowadzi cię do pozytywnych przemian we wszystkich obszarach życia.

Koziorożec: Grupa ludzi bądź organizacja, w których zrealizujesz cele zgodne z twoimi wartościami, to zadanie od Różowego Księżyca w jedenastym domu. Pełnia zachęci cię też do porzucenia toksycznych przyjaźni czy innych nieromantycznych relacji, które nie służą już twojemu dobru. Odtąd otaczaj się ludźmi, którzy podnoszą cię na duchu i wspierają.

Wodnik: Gdy do dziesiątego domu kariery i wizerunku publicznego zawita Różowy Księżyc, możesz odczuwać silną potrzebę wyróżnienia się i tego, żeby doceniono cię za twoje wyjątkowe talenty i umiejętności. Jeśli nie czujesz się spełniony w życiu zawodowym, pokuś się o autorefleksję, co możesz zrobić, by odnieść sukces, o jaki ci chodzi.

Ryby: Pełnia to dla was świetny czas, aby zapisać się na kurs, wyruszyć w podróż do nowego miejsca lub rozpocząć nową działalność intelektualną. Możesz zapragnąć nawiązać kontakt z ludźmi z różnych kultur i środowisk, ponieważ energia Różowego Księżyca w dziewiątym domu ułatwi taką komunikację. Wyjdź ze strefy komfortu i uwolnij się od przeszłości.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze