1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

TEDxWarsawWomen – idee warte rozpowszechniania

(Fot. materiały prasowe)
TEDxWarsawWomen to wyjątkowe spotkanie z nietuzinkowymi osobowościami, które w pełni poświęcone jest kwestiom ważnym dla współczesnych kobiet. W tym roku – 9 grudnia – odbędzie się pod hasłem „redefinicje”, nawiązując do realiów radykalnie zmieniającego się świata.

Organizowany w duchu popularyzacji idei, które warto rozpowszechniać, TEDx to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie, podobne do klasycznych konferencji TED. Dzięki wydarzeniom TEDx, filmom na kanale TED Talks i mówcom tworzy się społeczność, w której toczą się ważne dyskusje. Organizacja TED zapewnia ogólne wytyczne dla lokalnych konferencji TEDx, a poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie.

TEDxWarsawWomen podejmuje tematy roli dziewcząt i kobiet w kreowaniu rzeczywistości oraz zmienianiu świata. Porusza ważne społecznie zagadnienia, które otwierają umysły, przybliżają nietypowe inicjatywy, a także prezentują niesztampowe pomysły. I chociaż skupia się wokół spraw kobiet, mężczyźni mają tu równie ważny głos.

Redefinicje

Organizowany od 2010 roku TEDxWarsawWomen każdego roku odbywa się pod innym hasłem, które jest kierunkowskazem dla mówców do wyboru podejmowanych tematów. Tegoroczne „redefinicje” nawiązują do realiów radykalnie zmieniającego się świata.

– Przeobrażenia geopolityczne, pandemia, ocieplanie klimatu, kryzys energetyczny, kryzys tożsamości, zmiany zachowań konsumentów – to tylko nieliczne z powodów, które wymusiły konieczność redefinicji dotychczasowych wartości i utrwalonych pojęć. Doszło do zredefiniowania sposobu pracy, spędzania wolnego czasu, dokonywania zakupów, podejścia do ochrony zdrowia, budowania relacji czy dbania o rodzinę i znajomych spowodowanych niespotykanymi dotąd zmianami na świecie. Taki punkt odniesienia wybrzmi 9 grudnia 2022 roku w Teatrze 6.piętro w Warszawie – mówi Marta Zagożdżon, szefowa marketingu TEDxWarsawWomen.

(Fot. materiały prasowe)

Kulisy

Zacznijmy jednak od początku. – Nie każdy wie, że Konferencja TEDxWarsawWomen organizowana jest rękami wolontariuszy pracujących probono, którzy z pasją i zaangażowaniem poświęcają swój czas na przygotowanie jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych stolicy. Prawie trzydziestoosobowy zespół złożony jest z doświadczonych ekspertów w dziedzinie wystąpień publicznych, kompetencji miękkich, konsultingowych, marketingowych i psychologicznych. Bardzo ważną część zespołu stanowi grupa mentorów, którzy wspierają przyszłych mówców w przygotowaniach do finalnego wystąpienia na czerwonej kropce – powiedziała Ewa Turek, kurator i główna organizatorka TEDxWarsawWomen.

A chętnych do wystąpień jest wielu. Ten rok był wyjątkowy, ponieważ padła rekordowa liczba 650 zgłoszeń. To ośmiokrotnie więcej niż w roku poprzednim! A zgłosić mógł się każdy. Wystarczyło tylko opisać swoje pomysły w specjalnym formularzu zgłoszeniowym. Po zebraniu wniosków i przeanalizowaniu ich zespół odpowiedzialny za mówców wybrał kandydatów z najbardziej oryginalnymi i nowatorskimi pomysłami. Do finału zostanie wybranych dziesięciu wyjątkowych mówców i mówczyń, którzy zaprezentują najciekawsze idee warte rozpowszechniania w maksymalnie 18-minutowych wystąpieniach.

(Fot. materiały prasowe)

Mówcy

Konferencja TEDxWarsawWomen organizowana jest na licencji TED, dlatego musi spełniać wszelkie wynikające z tego faktu zobowiązania. Mówcy muszą przygotować swoje wystąpienia według ściśle określonego wzorca. Na przykład muszą odnosić się do własnych doświadczeń, powoływać się na uznane badania rynkowe, odpowiednio budować strukturę wypowiedzi, by na końcu zaprezentować puentę, która będzie inspiracją dla szerokiego grona odbiorców. Każdemu z nich przypisany jest mentor, który nie tylko go wspiera, ale jednocześnie nadzoruje proces przygotowań pod kątem zgodności z wymogami TED.

Wybrani mówcy stają w wyznaczonym miejscu – na punkcie rozpoznawczym konferencji, którym jest centralnie umiejscowiona czerwona kropka. Pełni ona określoną funkcję. Otóż ogranicza przestrzeń występującym, by nie wypadli z kadru kamer, które zapewniają transmisję online osobom, które nie mogą pojawić się na wydarzeniu osobiście. Ci, którzy kupili bilety, zasiadają na widowni, by czerpać inspiracje z prezentowanych idei, a za kulisami cały zespół dba, by wszystko odbyło się zgodnie z planem – mówi Agnieszka Dudek, odpowiedzialna za atrakcje podczas konferencji.

(Fot. materiały prasowe)

Partnerzy i patroni

Konferencje organizowana jest na zasadach non-profit, dlatego przygotowanie jej nie byłoby możliwe bez pozyskania zaangażowanych partnerów. W tym roku partnerem strategicznym zostało Allegro.

– Wspieranie kobiet i wzmacnianie ich pozycji w świecie biznesu jest dla Allegro szczególnie ważne i nierozerwalnie wiąże się z naszą Strategią Zrównoważonego Rozwoju oraz Polityką Różnorodności. Chcemy tworzyć środowisko pracy, które jest inkluzywne, wolne od uprzedzeń i sprzyja rozwojowi. Z dumą mogę powiedzieć, że udaje nam się to 86 proc. naszych pracowników postrzega Allegro jako miejsce, w którym szanuje się wszystkich bez względu na płeć, wiek czy jakikolwiek inny wymiar różnorodności. Jednocześnie widzimy, jak wiele na tym polu jest jeszcze do zrobienia. Szczególnie gdy tyczy się to wsparcia udziału i docenienia roli kobiet w branży technologicznej. Dlatego wspieramy inicjatywy promujące różnorodność i inkluzywność, a TEDxWarsawWomen z pewnością do takich należymówi Anna Wróbel, HR Director w Allegro.

TEDxWarsawWomen jest wspierany przez firmy i organizacje, którym bliskie są tematy związane z siłą kobiet, wyrównaniem szans i różnorodnością, zarówno w biznesie, jak i w życiu. Poza Allegro partnerami konferencji są: PwC, Discovery, Prologis, Blue Media, Estee Lauder, YES, Venture Cafe Warsaw, Tchibo Warszawa, ConTrust Communication, Prowly, Instytut Monitorowania Mediów oraz Teatr 6.piętro

Patroni medialni wspomagający promowanie wydarzenia to: Anywhere.pl, ladybusiness.pl, oohmagazine, SENS, Zwierciadło, Sukces Pisany Szminką, wartoznac.pl.

Wszystkich chętnych zapraszamy 9 grudnia 2022 roku do Teatru 6.Piętro w Warszawie. Bilety można nabyć poprzez stronę internetową https://tedxwarsawwomen.com

Więcej informacji znajduje się na Facebooku: https://www.facebook.com/TEDxWarsawWomen/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze