1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak odnieść sukces w pracy - 3 wskazówki

123rf.com
123rf.com
Według znawców tematu z magazynu "Psychology Today" potrzebujesz trzech rzeczy, by osiągnąć sukces w swojej pracy.

Badania pokazują, że te właśnie trzy elementy mogą zaważyć na naszych wynikach w pracy.

  • kompetencja. Podczas większości rozmów o pracę twój potencjalny pracodawca zawsze pyta o doświadczenie, bo jest ono utożsamiane - choć nie zawsze słusznie - z kompetencją. Ale twoje doświadczenie zawodowe mówi wiele o twoich możliwościach, znajomości tematu i wiedzy. Dlatego im więcej szkoleń, im pełniejsze rozeznanie w specjalizacji, którą się zajmujesz, tym twoje kompetencje większe. A dzięki temu też większe szanse na rynku pracy i powody do awansu.
  • sumienność. Do tego potrzebna jest silna wola, bo sumienność to przede wszystkim oddawanie projektów na czas, zawsze dotrzymywanie deadline'ów, wykonywanie każdego powierzonego ci zadania dokładnie. Taka postawa buduje zaufanie wokół twojej osoby, a twój przełożony wie, że może na tobie polegać.
  • zdrowy rozsądek. Za tym terminem można postawić też inteligencję emocjonalną czy społeczną, bo zdrowy rozsądek ma pomóc ci nawiązać relacje w miejscu pracy, uważnie obserwować mechanizmy działające w twojej firmie, zwrócić uwagi na politykę firny i zastanowić się, czy ci ona pasuje.
 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze