1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

6 przyczyn poniedziałkowego bluesa

123rf
123rf
Nienawidzisz poniedziałków? Już w niedzielę wieczorem denerwujesz się lub jest ci źle, że jutro rano będziesz musiała wstać i iść do pracy? Kiedy warto zacząć się tym przejmować? Oto 6 znaków, świadczących, że poniedziałkowy blues to poważniejsza sprawa.

1. Twoja praca jest zbyt trudna

Spójrzmy prawdzie w oczy, dla wielu z nas praca staje się coraz bardziej wymagająca. Jej warunki raczej pogarszają się, a nie polepszają. Firmy mniejszymi nakładami finansowymi chcą osiągnąć większe zyski. Cierpi pracownik. Jeśli do tego dodamy nasze wysokie standardy osobiste, czyli to, że chcemy coraz więcej osiągać, praca staje się zbyt trudna i stresująca. Czasem wręcz niewykonalna. To jest męczące. Jeśli rzeczywiście tak jest, zastanów się, czy nie porozmawiać z szefem o zmianie warunków pracy lub szukaniu innego zatrudnienia.

2. Twoja praca nie jest satysfakcjonująca

Czujesz, że twoja praca nie jest dla ciebie przyjemna, nie daje ci radości i satysfakcji? Nie wzbogaca cię, nie rozwija? W każdej pracy jest coś z przygnębiającej rutyny, ale gdy chwile poczucia szczęścia są zbyt rzadkie, robi się nie do wytrzymania. Jaki więc masz powód, żeby nie martwić się poniedziałkowym porankiem? Żaden. Zastanów się, czy jesteś w stanie odnowić swoje żywe zainteresowanie pracą? Albo poszukaj pasji gdzieś indziej.

3. Twoje życie pozbawione jest równowagi

Jeśli twoje życie to: praca, praca, praca, jasne jest, że masz poniedziałkowego bluesa. Bez względu na to, jak ważna jest dla ciebie praca, pamiętaj o życiowej równowadze. Hobby, zabawa, odpoczynek, relacje z ludźmi, dom, przyjemności ciała. Jeśli dbasz o siebie tylko w weekendy, poniedziałek boli. Pomyśl o równowadze w dni powszednie.

4. Twoja praca przeszkadza relacjom z ludźmi

Praca, która trwa od rano do późnego wieczora, a czasem nawet w weekendy to morderca relacji miłosnych, rodzinnych, przyjacielskich. To smutne, gdy od bliskich oddziela cię laptop i myślenie o pracy. Źle się dzieje, gdy rozmowy z tymi, których kochasz i lubisz, są przerywane przez dzwonek służbowej komórki. To sprawia, że odechciewa ci się pracy, bo w twoim życiu zbyt mało jest ciepła i intymności. 5. Twój stosunek do pracy potrzebuje korekty

Mamy to, czego oczekujemy. Jeżeli dla ciebie praca jest postrzegana jako przeciwieństwo przyjemności, jak przysłowiowa żaba, którą trzeba połknąć, poniedziałek rano siłą rzeczy jest przykry. Zatem zmień postawę bądź pracę.

6. Twoje złe samopoczucie wynika z depresji

Czy oprócz poniedziałkowego bluesa cierpisz na stały spadek nastroju, masz problemy ze spaniem, apetytem? Czy większość aktywności sprawia ci kłopot. Jeśli tak, możesz być chora na depresję. Udaj się do psychoterapeuty, by potwierdzić lub wykluczyć tę możliwość.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze