1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Relaks w mieście dla zmęczonych pracą

123rf.com
Na świecie zrobiło się ciepło i ładnie, tęsknisz za odpoczynkiem, ale teraz jeszcze nie możesz wziąć urlopu. Jak się w takich okolicznościach relaksować?

1. W pracy zrezygnuj z perfekcjonizmu

Perfekcjonizm to pożywka dla krytyka wewnętrznego i przyczyna naszego wewnętrznego napięcia. W czasie przedurlopowym, kiedy jesteś bardziej zmęczona niż zwykle, perfekcjonizm może przyczynić się do nasilenia skutków stresu. Dlatego wyluzuj, już teraz weź urlop od perfekcjonizmu. Nie wyklucza to oczywiście sumiennego wykonywania swoich obowiązków, ale już bez pozostawania we władzy lęku, że coś zrobisz niedoskonale. Nastało lato i ty przede wszystkim masz się nim cieszyć, choćby z tego powodu, że tak szybko mija. 2. Po pracy poświęć czas tylko dla siebie

Wychodząc z pracy, zrób coś inaczej niż dotąd. Nie pędź do domu, żeby gotować obiadokolację lub nie wybieraj się do supermarketu, tylko wstąp do kawiarni na pyszny koktail, sałatkę, letni serniczek na zimno lub lody. Zrób coś przyjemnego bez poczucia winy tak, jak to robisz podczas wakacji. Do domu wróć już zrelaksowana.

3. Urządź piękny balkon

Lato to czas, który można spędzać na balkonie lub tarasie. Zajmij się nim, urządź w nim piękny ogród posadź kwiaty, małe krzewy, zioła. Spraw sobie wygodny leżak, jeśli masz warunki to nawet hamak. Postaw latarenki ze świecami, lampiony. Spędzaj na balkonie jak najwięcej czasu po pracy. Z książką, przyjaciółką, partnerem, lemoniadą. Tak, jak lubisz, bylebyś poczuła się wakacyjnie.

4. Wychodź wieczorem do miasta

Restauracje i kafejki są latem pełne roześmianych ludzi. Kolacja na świeżym powietrzu może sprawić, że będzie się czuła, jakbyś już była na urlopie. Po kolacji idź na wieczorny, długi spacer. Udawaj, że jesteś w kurorcie.

5. W weekendy przebywaj na łonie natury

W weekendy przestaw się na tryb wakacyjny. Nie spędzaj ich tak, jak w inne pory roku, odpuść sobie ze sprzątaniem, gotowaniem, robieniem zakupów. Wybieraj raczej podmiejskie wycieczki rowerowe, odkryte baseny, parki, lasy.

6. Słuchaj muzyki relaksacyjnej

Słuchanie muzyki rozwija umiejętność głębokiej relaksacji. W tym stanie nasz organizm zaczyna inaczej funkcjonować – poziom hormonów stresu obniża się, mózg zaczyna tworzyć nowe obwody neuronowe. Im częściej przebywamy w takim stanie, tym mniejsze jest nasze napięcie wewnętrzne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze