1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Kariera w zgodzie ze sobą

Kariera w zgodzie ze sobą

123rf.com.
Zdecydowanie łatwiej się żyje, kiedy praca i my nie jesteśmy ze sobą w konflikcie. Kiedy nie służy nam ona tylko zarabianiu pieniędzy, ale ma głębszy sens i przynosi radość. Czy jest to możliwe?

Co możemy zrobić, żeby nasza kariera przebiegała w zgodzie z naszym wnętrzem?

1. Rozpoznaj swoje unikalne zdolności. Zastanów się, jakie twoje cechy, umiejętności, predyspozycje chcesz wykorzystać w życiu zawodowym. Wypisz trzy najważniejsze punkty. Na przykład: empatia, przywództwo, kreatywne myślenie.

2. Zidentyfikuj swoje wartości.
Zastanów się, co jest najbardziej istotne dla ciebie w życiu. Na przykład: chcesz być otoczona ludźmi, z którymi się rozumiesz, chcesz rozwijać się duchowo, chcesz odnieść sukces w dziedzinie...

3. Określ, jaka zawodowa nisza odpowiada twoim wewnętrznym potrzebom.
Jak możesz wykorzystać swój wewnętrzny potencjał zgodne ze swoimi umiejętnościami i wartościami? Jeśli trudno jest ci odpowiedzieć na to pytanie, rozważ sesję z coachem. Albo poczekaj, aż odpowiedź nadejdzie od twojej podświadomości.

4. Opracuj wizję.
Wyobraź sobie, że masz magiczną różdżkę, która wyczaruje ci co tylko zechcesz. Mierz wysoko i bez ograniczeń. Jak widzisz swoją karierę za lat 5 i 10?

5. Bądź w kontakcie z ludźmi.
Świadomie zauważaj, kto staje na twojej życiowej drodze. Jacy ludzie, z jakimi pomysłami i możliwościami? To nie jest przypadek, że spotykasz właśnie ich. Podłącz się do ludzkiej sieci nieograniczonych możliwości. Razem można więcej, lepiej i przyjemniej.

6. Pracuj nad sobą. Jeśli chcesz, żeby świat coś dla ciebie zrobił, najpierw zrób to dla siebie. Jeśli cokolwiek zmieni się w twoim wnętrzu, świat od razu na to zareaguje. Rozwijaj wszystkie aspekty siebie, pracuj nad ograniczającymi cię przekonaniami, uwalniaj napięcia z ciał
a, praktykuj życzliwość dla siebie.

7. Niepowodzenia traktuj jak życiowe lekcje.
Trudności pokazują nam możliwości rozwoju. Jeśli będziesz przekonana, że te sytuacje to szanse na to, żebyś poznała swoją prawdziwą moc, rzeczywiście po nią sięgniesz.

8. Odkryj swoją życiową misję.
Każdy z nas ją ma. Kiedy wreszcie ją odkryjemy, życie nabiera rozpędu i przyjemności. Wreszcie robi się ciekawie i radośnie. Misja zapewnia życie zgodne ze sobą, autentyczne.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze