fbpx

Artyści jednym głosem – #zostańwdomu

Podtrzymujące na duchu nagrania gwiazd zachęcające do zostania w domu
fot. screen @Gal Gadot Instagram

W związku z pandemią koronawirusa, wszyscy nawołują do tego, by pozostać w domach. Czasowa izolacja dotyczy również artystów, którzy poprzez różnego rodzaju akcje starają się wspierać swoich fanów.

Odwołali trasy koncertowe, zawiesili plany zdjęciowe – aktorzy, piosenkarze, artyści ze świata kina i muzyki przyłączają się do akcji zachęcającej do zostania w domu w czasie pandemii koronawirusa. I choć siedzą w domu, starają się jakoś zrekompensować odwołane występy i wesprzeć fanów na duchu.

W sieci pojawia się mnóstwo nagrań, w których artyści nagrywają piosenki dla tych, którzy zostali w domu i przestrzegają zasad kwarantanny lub walczą z chorobą.

Jedną z inicjatyw zrzeszającą wielkie gwiazdy było wspólne śpiewanie hitu Johna Lennona z 1971 r. – „Imagine”. W nagraniu wzięła udział m.in. gwiazda znana z filmu „Wonder Woman” Gal Gadot, Natalie Portman, Zoe Kravitz, Norah Jones, Mark Ruffalo, Kaia Gerber i wielu innych, którzy wspólnie odśpiewali jedną z najbardziej symbolicznych piosenek wszech czasów, której przekaz jest prosty: w świecie Lennona ludzie jednoczą się bez względu na kulturę, język, religię i traktują się w sposób równy.

View this post on Instagram

We are in this together, we will get through it together. Let’s imagine together. Sing with us ❤ All love to you, from me and my dear friends. #WeAreOne ……. #KristenWiig #JamieDornan @labrinth @james_marsden @sarahkatesilverman @eddiebenjamin @jimmyfallon @natalieportman @zoeisabellakravitz @siamusic @reallyndacarter @amyadams @leslieodomjr @pascalispunk @chrisodowd @hotpatooties #WillFerrell @markruffalo @norahjones @ashleybenson @kaiagerber @caradelevingne @anniemumolo @princesstagramslam

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

Specjalną piosenkę nagrał też Bono z U2. Zadedykował ją mieszkańcom Włoch:
„Dla Włochów, którzy to zainspirowali… dla Irlandczyków… dla każdego, kto obchodzi dziś dzień Świętego Patryka i wciąż śpiewa. Dla lekarzy, pielęgniarek i opiekunów na pierwszej linii” – napisał kilka dni temu Bono na swoich kontach społecznościowych.

View this post on Instagram

for ANYONE who this St. Patrick’s day is in a tight spot and still singing. For the doctors, nurses, carers on the front line, it's you we’re singing to. Bono

A post shared by U2 Official (@u2) on

Swoje popisy muzyczne zaprezentował także jeden z najwybitniejszych aktorów wszech czasów – Antony Hopkins, który w tracie domowej kwarantanny umila czas sobie… i swojemu kotu grą na fortepianie. „Nimblo chce się upewnić, że jestem zdrowy i żąda, bym zabawiał go w zastępstwie za inne koty” – napisał aktor pod udostępnionym wideo. Aktor zachęcił przy tym innych, aby pozostali w domach i oddali się domowym rozrywkom takim jak dobry film, książka lub muzyka.

Niblo is making sure I stay healthy and demands I entertain him in exchange… cats 🤷🏼‍♂️

Opublikowany przez Anthonego Hopkinsa Środa, 18 marca 2020

Do niewychodzenia z domu zachęcają także polscy artyści. Na ciekawy pomysł zachęcenia Polaków do pozostania w domach i słuchania się zaleceń wpadli muzycy z grupy MoCarta, którzy zaprosili swoich znajomych ze sceny kabaretowej do udziału w wyjątkowym nagraniu. Nie wychodząc z domów, założyli grupę Domatorzy i nagrali wspólnie, choć na odległość, piosenkę pt. „Zostań w domu”. W teledysku do piosenki oglądamy wykonawców podczas domowych czynności. Jedni czytają, drudzy przeglądają kuchenne zapasy, a jeszcze inni siedzą znudzeni na kanapie. Wszyscy zaś śpiewają wspólnie piosenkę z prostym przesłaniem: nie wychodź z domu, nagraną do melodii z piosenki „Róbmy swoje” Wojciecha Młynarskiego. Wśród gwiazd polskiego kabaretu, które wzięły udział w nagraniu są m.in. Katarzyna Pakosińska, Zbigniew Stelmasiak, Prezes Jarosława Zawadzkie oraz cała Grupa MoCarta.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze