Polski design w Muzeum Narodowym w Brasilii

Polski design w Muzeum Narodowym w Brasilii
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
The Spirit of Poland


4 listopada 2014 rozpocznie się wystawa The Spirit of Poland w Brasilii. To już druga odsłona tegorocznej promocji polskiego designu w Brazylii. Polskie wzornictwo zagości w prestiżowym Museu Nacional do Conjunto Cultural da República. Zaprojektowany przez Oscara Niemeyera charakterystyczny budynek w kształcie kopuły jest uznawany za jedną z ikon architektury modernistycznej na świecie. Ekspozycja w stolicy kraju potrwa do 28 listopada.

Miejsce wystawy to duże wyróżnienie dla The Spirit of Poland. Futurystyczna Brasilia została zaprojektowana według założeń Le Corbusiera, Oscara Niemeyera czy Lucio Costy. Koncepcja miasta z jednej strony budzi kontrowersje przez swoje odhumanizowanie, z drugiej strony – zyskała światową sławę i wciąż jest przedmiotem dyskusji architektów, publicystów i historyków.

W Museu Nacional do Conjunto Cultural da Repúblic znalazły się produkty polskich marek, przy których tworzeniu znaczącą rolę odegrali projektanci. Kontekstem dla eksponowanych obiektów jest się historia poszczególnych firm. Ciekawa narracja zachęca odbiorcę do zapoznania się zarówno z produktami, jak i z kulturowym i biznesowym tłem ich powstania.

Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl Partnerem wystawy jest Ambasada RP w Brasilii.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze