Wakacje z dziećmi nad Bałtykiem – dokąd jechać?

123rf.com

Bałtyk na tle ciepłych mórz nie wypada najlepiej – woda nawet w środku lata jest w nim chłodna i mało przejrzysta oraz słabo zasolona. Niedostatki morza rekompensują jednak piękne piaszczyste plaże. To głównie one sprawiają, że co roku latem nad Bałtykiem są tłumy.
Bałtyckie plaże to idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi. Nadmorskie powietrze jest zdrowe, a możliwości uprawiania sportów rekompensują zbyt duże upały. Nawet gdy na kąpiele jest za zimno, Bałtyk dla dzieci to prawdziwy raj ze względu na piasek, z którego maluchy robią babki, a starsze dzieci zamki. Plaże są doskonałe na spacery, z kolei rybackie wsie są świetne dla tych, którzy w wakacje pragną ciszy i spokoju.

Wybrzeże mamy dość urozmaicone. Znajdziemy tu zarówno płaskie i szerokie plaże, jak i strome klify. Do wyboru mamy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje przyrodnicze, rozrywkowe miasteczka oraz spokojne wsie letniskowe z dala od cywilizacji. Noclegi o różnym standardzie można znaleźć niemalże w każdej miejscowości, ale w popularnych kurortach lepiej je rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

123rf.com/więcej w galerii

Jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości nad morskich, z przepiękną długą i szeroką plażą ze złocistym piaskiem, jest Świnoujście. Miasto położone jest na wyspach, w tym jego większa część i plaża na Uznamie, na który można dostać się tylko promem. Plaża rozciąga się od granicy z Niemcami do ujścia Świny, zabezpieczonego falochronem, na którym stoi symbol miasta – Stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Warto też wgramolić się na świnoujską latarnię morską. Trzeba pokonać aż 300 stopni, ale widoki rekompensują ten wysiłek.