1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Sens
  4. >
  5. Starsza pani bez godności

Starsza pani bez godności

Fot. Zosia Promińska
Fot. Zosia Promińska
Psychoterapeutka Katarzyna Miller tym razem w roli okładkowej. Bo i okazja nie byle jaka. Kilka miesięcy temu skończyła kolejną dziesiątkę lat, co oznacza, że już od trzydziestu paru lat pomaga ludziom w... no właśnie, w nauce miłości. Do siebie, do innych i do świata. Choć czasem zaczyna się od: „Chcę, żeby pomogła mi pani znaleźć partnera…“.  Co wtedy odpowiada?

Jaka jest właściwie twoja specjalność? W czym pomagasz ludziom?

Kiedyś byłam specjalistką od alkoholików, a teraz jestem specjalistką od normalnych ludzi (śmiech), a zwłaszcza od kobitek. Choć chłopcy też do mnie przychodzą, i pary. Niedawno zauważyłam wielką zmianę, choć może to sprawa mojej afirmacji, otóż zaczęli do mnie przychodzić bardzo interesujący mężczyźni: inteligentni, przystojni, kumaci, emocjonalnie niegłupi, urządzeni życiowo. Najpiękniejsza opowieść o takim mężczyźnie jest w mojej książce „Królowe życia i Król”.

A ja sądziłam, że twoja specjalność to miłość. Nie po nią ludzie do ciebie przychodzą?

A tak, przychodzą przede wszystkim po miłość.

Są tego świadomi?

Nie, nie wszyscy. Jeśli są, to już jest bardzo dużo, to znaczy, że są ze sobą w niezłym kontakcie, że już przyjmą pewne rzeczy. Ja też chodziłam do psychoterapeutów po miłość. Miałam nawet takiego cudownego terapeutę, którego kiedyś spytałam: „Kochasz mnie?”. „Oczywiście, że cię kocham” – odpowiedział. Jak o to samo pytają mnie moi pacjenci, też im mówię: „Oczywiście. Jak cię nie kochać?”.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze