1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Umawianie się na randki w wieku dojrzałym też jest możliwe

fot.123rf
fot.123rf
Flirt, zauroczenie, miłość, randkowanie – nie są zarezerwowane jedynie dla młodych. Myślisz, że w Twoim wieku nie czeka Cię już nic ekscytującego?

Warto przypomnieć sobie słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego:

„Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy Jeszcze się spełnią piękne sny, marzenia plany Tylko nie ulegajmy przedwczesnym niepokojom Bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją Jeszcze w zielone gramy, choć skroń niejedna siwa”

Wszyscy wiemy, że ‘wino staje się lepsze z biegiem lat’, tak samo może być z umawianiem się na randki i szukaniem partnera. Szczególnie, że im starsi jesteśmy, tym więcej już wiemy, prawdopodobnie wyciągnęliśmy wiele wniosków i nauk z naszych błędów, mamy też większe doświadczenie, jeśli chodzi o poznawanie ludzi i tworzenie z nimi relacji.

Dlaczego nie?

Niestety istnieje wiele powodów czy nawet lęków, które ograniczają Cię przed tym, aby dać sobie szansę na poznanie kogoś nowego i nawiązanie romantycznej relacji. Przyczyny mogą być różne:

- jesteś po rozwodzie lub Twój wieloletni związek rozpadł się, po tylu latach bycia z jedną osobą wydaje Ci się niemożliwe to, że jeszcze możesz stworzyć z kimś udany związek

- boisz się krytyki ze strony osób wokół (‘przecież w Twoim wieku to nie wypada’)

- nie masz pojęcia, jak i gdzie można poznać kogoś nowego, z kim umówienie się na randkę byłoby możliwe

- uważasz, że to tylko strata czasu i energii w Twoim wieku

Postaraj się jednak zacząć myśleć pozytywnie! To Twoje życie i Twoja sprawa, jeśli nie zaczniesz działać, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.

Powody, dla których randkowanie może być lepsze w dojrzałym wieku

1. Zmiana priorytetów

Z upływem lat zmieniły się z pewnością Twoje oczekiwania i plany. Do pewnych kwestii podchodzisz z większym opanowaniem i nie tracisz już tak łatwo cierpliwości, jak przed laty, gdy coś poszło nie tak. Masz tę świadomość, że zawsze można znaleźć inne wyjście z pewnych sytuacji, a jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to należy próbować dalej. Dlaczego w takim razie nie przeniesiesz tego nastawienia na swoje życie uczuciowe? Umawianie się na randki nie musi być już tak stresujące, (choć na pewno nadal ekscytujące i przyjemne). W końcu nie obchodzi Cię już tak bardzo zdanie innych osób na Twój temat, nie odczuwasz też presji bycia w związku za wszelką cenę. Dlatego też czerp przyjemność z umawiania się na randki, z poznawania nowych osób i spędzania czasu w miłym towarzystwie.

2. Wyrażanie swoich potrzeb = lepsza komunikacja

Odpowiednie komunikowanie swoich oczekiwań i potrzeb wobec partnera często przychodzi trudno młodym osobom. Najczęściej jest tak, że dopiero, gdy nabieramy pewnego doświadczenia i uczymy się na własnych błędach, zaczynamy otwarcie wyrażać to, czego chcemy i czego potrzebujemy. Uzbrojeni w pewność siebie i samoświadomość, możemy z większym powodzeniem znaleźć partnera i stworzyć harmonijny związek. Wiesz też, że nie musisz uzależniać swego szczęścia i życia od drugiej osoby.

3. Seks nie jest dla Ciebie tematem tabu

To wynika też z wcześniejszego punktu, czyli otwartego i łatwiejszego wyrażania swoich potrzeb. To może zaowocować również w sferze intymnej, kiedy bez wstydu i skrępowania możesz wyrazić swoje oczekiwania i upodobania. Wiesz też, że nie sam seks jest ważny, ale i rozmowa na jego temat, tak by obie strony mogły być usatysfakcjonowane i wiedziały o swoich wzajemnych oczekiwaniach. Komunikacja pomaga też w pracy nad wszelkimi problemami w tej sferze. Poza tym zawsze jest coś nowego do odkrycia. Nowy partner to nowe doświadczenia.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie

Więcej na temat

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze