1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Narty w Trentino

Trentino – region w sercu Alp z włoską duszą (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 10 Zdjęć
Mówi się, że Trentino to narciarski raj. To prawda. Kto przyjechał tu raz, wraca za rok. Dlaczego?

 

Zapierające dech w piersiach widoki

Po pierwsze w tej części włoskich Alp jest tak pięknie, że zapiera dech. Majestatyczne góry, pokryte lasami, z siecią rzek, uroczych wiosek i górskich gospodarstw urzekają malowniczym krajobrazem oraz pięknem przyrody. Jednym z najbardziej znanych kurortów Trentino jest Madonna di Campiglio. Ulokowany na wysokości 1550 m n.p.m. między skalnymi wieżami Dolomitów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO a lodowcem Adamello-Presanella, „górą historii”, najwyższym frontem bitewnym I wojny światowej. 

Narty, relaks, zabawa, słońce. (Fot. materiały prasowe)

Madonna di Campiglio - doskonały klimat, wyborna atmosfera

Po drugie, zakochasz się w klimacie tego miejsca. Pod koniec XIX wieku był to ulubiony ośrodek wypoczynkowy domu Habsburgów, cesarza Francesco Giuseppe i cesarzowej Elisabetta di Baviera, znanej na całym świecie jako Sissi. Miejsce zachowało urok tamtych czasów, jest tu wiele perełek architektonicznych, jak choćby kościół Santa Maria Antica. Jednocześnie nowoczesna infrastruktura pozwala cieszyć się zimowym szaleństwem i wygodnie wypoczywać. Hotele budowane są w zgodzie z zasadami ekologii, z wykorzystaniem lokalnych materiałów drewna i kamienia. Przypominają małe górskie domki, ale w środku są w pełni nowoczesne i wygodne. System szybkich wyciągów i świetnych stoków znajduje się w samym sercu kurortu, bardzo blisko głównych hoteli. Możesz tu przyjechać z rodziną i wszyscy będziecie zachwyceni. Dzieciaki złapią narciarskiego bakcyla, a bardziej doświadczeni narciarze znajdą zjazdy, które przyspieszą bicie serca.

 

Do Madonna di Campiglio turyści przyjeżdżają od ponad stu lat. (Fot. materiały prasowe)

Après-ski w gronie przyjaciół w jednym w wielu lokali położonych w górach. Wyborna kolacja przy akompaniamencie dobrej muzyki. (Fot. materiały prasowe)

Trentino to kraina smakoszy. Dzięki pielęgnowanej tu przez wieki tradycji kulinarnej, jakość wytwarzanych produktów spełnia najwyższe, światowe standardy. (Fot. materiały prasowe)

150 km tras!

Madonna di Campiglio połączona została wyciągami najnowszej generacji z obszarami narciarskimi Folgarida-Marilleva i Pinzolo. W ten sposób powstał największy teren narciarski Trentino o łącznej długości tras 150 km zwany Campiglio Dolomiti di Brenta. Przemieszczanie się po nim jest niezwykle łatwe i szybkie. Na przykład miejscowość Madonna di Campiglio od Pinzolo dzieli zaledwie 16 minut jazdy wyciągiem kabinowym Pinzolo-Campiglio Express, który jednocześnie stanowi idealny punkt panoramiczny na park krajobrazowy Parco naturale Adamello Brenta. Ze spektakularnych tras zjazdowych wymienić można chociażby 3Tre, najdłuższą i najbardziej stromą trasę Dolomitica, oraz Canalone Miramonti, po której co roku zjeżdżają najlepsi narciarze świata w ramach Pucharu Świata. Właśnie na niej 8 stycznia 2020 r. odbędzie się nocny slalom męski w ramach kolejnej edycji. Hitem dla miłośników snowboardu będzie Ursus Snowpark w Madonna di Campiglio na Grostè. Najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa docenią Mini Park w Pradalago, natomiast Brenta Park w Pinzolo oferuje atrakcje odpowiednie dla każdego. 95% tras ma sztuczny system naśnieżania. W sumie można wybierać spośród 100 tras i 60 szybkich i najnowocześniejszych wyciągów!

42 niebieskie, 37 czerwonych, 21 czarnych - różnorodność tras sprawia, że w regionie Trentiono każdy narciarz czuje się dobrze. (Fot. materiały prasowe)

Trentino oferuje jazdę na nartach do późnych godzin nocnych, kiedy niebo mieni się gwiazdami a powietrze staje się jeszcze bardziej rześkie. (Fot. materiały prasowe)

 

Wyobraź sobie – powietrze lśniące jak szampan, śnieg miękki jak puch dotykający błękitnego nieba i kontury skał w tle. A może nocna wyprawa? Stok Canalone Miramonti jest oświetlony po zmroku, więc możesz przekonać się, jak cudownie jest szusować na nartach pod rozgwieżdżonym niebem.

Zainspiruj się

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze