1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA

Jak założyć konto w banku?

fot. materiał partnera
fot. materiał partnera
Jeżeli planujesz założyć konto w banku, koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem, w którym wskazaliśmy najlepsze sposoby, dzięki którym można w szybki i łatwy sposób otworzyć swój rachunek bankowy. Ponadto poinformowaliśmy, jakie wymagania trzeba spełnić podczas ubiegania się o taki rodzaj usługi w banku. Przeczytaj!

Jak otworzyć rachunek bankowy przez internet? Poradnik krok po kroku

Założenie konta przez internet jest naprawdę łatwym procesem, który nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Z tego względu ta metoda cieszy się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Jak najprościej otworzyć rachunek bankowy online? Wystarczy, że zastosujesz się do naszego poradnika krok po kroku, w którym wskazaliśmy najważniejsze informacje na ten temat.

1. Po wejściu na stronę internetową banku będziemy musieli uzupełnić specjalny wniosek, w którym należy wpisać dane osobowe i podstawowe informacje na nasz temat. Trzeba wiedzieć, że sporządzenie takiego formularza w zależności od instytucji może składać się z kilku etapów. Warto o tym pamiętać!

2. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie się i potwierdzenie regulaminu, tabeli opłat i prowizji obowiązujących w instytucji finansowej, w której ubiegamy się o założenie konta osobistego. Następnie trzeba wysłać wypełniony wniosek do banku i poczekać na jego rozpatrzenie.

3. Jeżeli bank wyda zgodę dotyczącą założenia konta, wtedy kurier dostarczy na wskazany przez nas adres umowę, z którą należy się dokładnie zapoznać i podpisać. Po otrzymaniu tego dokumentu przez instytucję finansową będziemy mogli korzystać z rachunku bankowego.

Gdzie znaleźć najlepsze konto bankowe? To proste! Wystarczy, że skorzystamy z porównywarki rachunków bankowych: . Poprzez te urządzenia dowiemy się najważniejszych informacji na temat każdej oferty cieszącej się popularnością na rynku i będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą z nich!

Załóż konto w wybranym oddziale banku

Mimo, iż otwieranie konta osobistego w internecie cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród konsumentów, to nadal wiele osób woli korzystać z różnych usług bankowych w stacjonarnych oddziałach danej instytucji finansowej. Czym jest to spowodowane?

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niektórzy klienci wolą poznać wszystkie szczegóły oferty konta od konsultanta zatrudnionego w banku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pracownicy banku pomogą podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru rodzaju rachunku dostosowanego do naszych potrzeb, odpowiedzą na każde nurtujące pytanie i wyjaśnią wszelkie wątpliwości oraz przygotują wymagane dokumenty.

Założenie konta osobistego w ten sposób z pewnością zawiera dużo atutów jednak nie można zapomnieć, że zwykle w oddziałach banków są duże kolejki i proces ubiegania się o konto osobiste może się wydłużyć. Otwarcie rachunku za pomocą internetu trwa znacznie krócej. Warto o tym pamiętać!

Czy można założyć konto poprzez infolinię banku?

Takie rozwiązanie jest możliwe w większości banków. Obecnie korzysta z niego coraz mniej klientów, ponieważ założenie konta bankowego w internecie jest zdecydowanie prostszym i szybszym procesem. Jeżeli jednak będziemy chcieli otworzyć rachunek osobisty poprzez infolinię powinniśmy wiedzieć o kilku istotnych kwestiach takich.

1. Po skontaktowaniu się z konsultantem banku należy podać swoje dane osobowe oraz wszystkie wymagane informacje, które będą niezbędne do sporządzenia umowy.

2. Jeżeli dokument będzie już gotowy, bank skontaktuje się z nami i zaprosi nas do stawienia się w jednej z placówek, w celu zapoznania się z treścią umowy i złożenia podpisu.

3. Zawsze możemy też skorzystać z dostarczenia umowy przez kuriera, który niezwłocznie przekaże ją bankowi.

Zakładanie konta bankowego - jakie trzeba spełnić warunki?

Trzeba wiedzieć, że założenie konta bankowego w wybranej instytucji finansowej wiąże się z przedstawieniem dowodu osobistego lub paszportu. Jakie informacje trzeba będzie przedstawić bankowi podczas procesu wnioskowania o otwarcie rachunku osobistego? Poniżej wskazaliśmy je wszystkie!
 • imię i nazwisko,
 • miejsce i data urodzenia,
 • numer PESEL,
 • adres zamieszkania/zameldowania,
 • numer, seria i termin ważności dowodu osobistego,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail.
Czasami bywa też tak, że niektóre banki wymagają skanu dokumentu tożsamości z obu stron np. dowodu osobistego lub paszportu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze