1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zróbmy to razem dla pszczół

W ramach akcji #zróbmytorazemdlapszczół artyści rzemieślnicy i twórcy odpowiedzialnych marek stworzyli produkty w nawiązaniu do pszczół, ula, miodu, kwiatów i ochrony przyrody. Na zdjęciu talerze Misiura design, kawiarka Slowpresso i drewniany domek dla trzmieli lub murarek od Pasieki Fujarskich.
W ramach akcji #zróbmytorazemdlapszczół artyści rzemieślnicy i twórcy odpowiedzialnych marek stworzyli produkty w nawiązaniu do pszczół, ula, miodu, kwiatów i ochrony przyrody. Na zdjęciu talerze Misiura design, kawiarka Slowpresso i drewniany domek dla trzmieli lub murarek od Pasieki Fujarskich.
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Wartość pszczół dla życia ludzkiego i prawidłowego działania ekosystemu jest nieoceniona. Jak mawiał Albert Einstein, "jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną tylko cztery lata istnienia". Warto zatem zaangażować się w pomoc naszym małym przyjaciółkom. Jak to zrobić? Wystarczy włączyć się do akcji, o której przeczytacie poniżej. 

Inicjatorką akcji Zróbmy to razem dla pszczół jest Diana Dyba, autorka bloga Zrób to po swojemu. Blogerka zachęciła zaprzyjaźnionych artystów, rzemieślników i odpowiedzialne marki, aby stworzyli produkty w nawiązaniu do pszczół, ula, miodu, kwiatów i ochrony przyrody. Do tej pory powstało około 25 przepięknych, unikatowych przedmiotów. Każdy z nich zostanie wystawiony na licytację, z której pełen dochód przeznaczony będzie na pomoc pszczołom w zwiększeniu ich populacji. Do akcji włączyli się również Fundacja Pociechom oraz zespół Roi Się, który zajmuje się adopcją pszczół i stawia ule w Puszczy Iłżeckiej.

"Chcemy pobudować nowe ule na terenie Fundacji Pociechom, które przyciągną dzieci, młodzież i dorosłych do tego cudownego miejsca, które pomaga dzieciom stosując hipoterapię oraz alpakoterapię. Coś wspaniałego! Chcemy także wybudować ścieżkę edukacyjną z tablicami informacyjnymi na temat pszczół i ich życia i ważności dla środowiska" - mówi Diana Dyba, autorka akcji.

Diana Dyba, autorka akcji Zróbmy to razem dla pszczół. Ilustracja autorstwa Natalii Chachuj.

Akcja Zróbmy to razem dla pszczół ma przede wszystkim pomóc pszczołom w zwiększeniu ich populacji, ale też wesprzeć polskich przedsiębiorców, artystów i rzemieślników oraz zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat ochrony środowiska.

Licytacja rusza już 3 czerwca. Zobacz jedyne w swoim rodzaju przedmioty, które trafią na aukcję. Wszystkie nawiązują do pszczół, miodu, ula, kwiatów i ochrony przyrody i wykonane zostały przez artystów, twórców, rzemieślników - ludzi pełnych pasji i miłości do przyrody.

.

Talerze i domki wykonane ręcznie przez Agnieszkę tworzącą markę Misiura design. Kolekcji nie znajdziecie nigdzie indziej, powstał tylko ten jeden zestaw. (Fot. Misiura design)

Przepiękne, unikatowe akcesoria do włosów: gumeczka i opaska. Ręcznie wykonane z materiałów z recyklingu. (Fot. GIA)

Kawiarka autorstwa Justyny Karamuz w pięknym miodowym kolorze z ręcznie malowanymi pszczołami. (Fot. Slowpresso)

Naturalne woskowijki wielokrotnego użytku to ekologiczna alternatywa dla folii i plastiku. Marka Woskowijki by Malu podarowała na aukcję dwa zestawy. (Fot. Woskowijki by Malu)

Ręcznie wykonany miś z ziołowym, pięknie pachnącym wnętrzem oraz wyhaftowaną pszczołą. (Fot. Szmaciane misie)

Lampa wykonana z naturalnej tykwy w nawiązaniu do pszczół i miodu to dzieło artystki Moniki Madejskiej tworzącej Seszen's Lights. (Fot. Seszen's Lights)

Drewniany domek dla trzmieli lub murarek idealny do ogrodu lub na balkon. W zestawie dwa miody drahimskie oraz łyżeczka drewniana do miodu. (Fot. Pasieka Fujarskich)

Album Metamorfozy Antologia Śródziemnomorska to piękne wydanie Wydawnictwa Lente z wyjątkowymi ilustracjami Natalii Olbiński. (Fot. Wydawnictwo Lente)

Mięciutka, ręcznie wykonana na drutach opaska na głowę. Wykonana z włóczki Drops Alpaca Silk. (Fot. Splot Słoneczny)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze