1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Skóra nadwrażliwa – jak sobie pomóc?

Skóra nadwrażliwa jest problemem złożonym i aby ją wyciszyć należy pracować na wielu poziomach. (Fot. iStock)
Reaguje na wszystko, nawet najbardziej delikatne traktowanie. Swędzi, piecze, jest ściągnięta i zaczerwieniona, a każdy kolejny, źle dobrany kosmetyk tylko pogarsza jej stan. Skóra nadwrażliwa to zmora współczesnych kobiet i mężczyzn. Na szczęście można jej pomóc, stosując odpowiednią pielęgnację.

Jeszcze niedawno o skórze mówiło się, że jest tłusta lub sucha i dojrzała lub młoda. Teraz podziały te nie są już tak jednoznaczne, a eksperci wciąż wyszczególniają nowe, coraz bardziej powszechne wśród współczesnych ludzi typy skóry. Jednym z nich jest skóra wrażliwa, która dotyka już ponad 1/3 osób dorosłych. Skóra nadwrażliwa jest jej pogłębioną wersją, nie mniej powszechną.

Czym charakteryzuje się skóra nadwrażliwa? Jej najbardziej typowe objawy to swędzenie, pieczenie i suchość bez konkretnego powodu, a także uczucie szczypania, ściągnięcie czy nagłe uderzenia gorąca i czerwienienie się po wyjściu spod prysznica. Niektórzy mówią, że skóra ich „boli”, a jej podrażnienie wywołuje nawet zbyt energiczne mycie zwykłą wodą. W niektórych przypadkach widać też na niej jak na tacy zmiany temperatur, na jej wygląd wpływa także smog i stres. Często mogą jej towarzyszyć takie choroby jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik pospolity, trądzik różowaty, wyprysk kontaktowy, pokrzywka lub łysienie plackowate.

Przyczyny rozwijania się nadwrażliwej skóry nie są do końca znane. Wiemy jedynie, że może to być kwestia dziedziczna, ale na jej spotęgowanie w ogromnym stopniu wpływa styl życia, czynniki środowiskowe, a także stosowanie nieprawidłowych produktów kosmetycznych. Ta ostatnia kwestia w przypadku skóry nadwrażliwej jest szczególnie ważna, bo nieprawidłowo dobrane produkty do pielęgnacji mogą nasilić przykre objawy, a nawet zapoczątkować cały proces uwrażliwiania skóry. Z kolei te dobrze dobrane, mogą przynieść ukojenie i poprawę wyglądu. Dlatego przy skórze nadwrażliwej bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Misją marki Eau Thermale Avène jest poprawa stanu skóry w nawet najcięższych przypadkach – skrajnie przesuszonej, borykającej się z wszelkiego rodzaju chorobami, a także właśnie nadwrażliwej. Od ponad 30 lat marka współpracuje z dermatologami, pracownikami służby zdrowia, fundacjami i stowarzyszeniami pacjentów w celu poprawy jakości życia osób borykających się z problemami skórnymi. U jej podstaw leży wynaleziona ponad 200 lat temu w małej wiosce na południu Francji Woda termalna Avène, która ma nieocenione właściwości dermatologiczne. Jest ona składnikiem aktywnym wszystkich produktów marki Eau Thermale Avène.

Do pielęgnacji skóry nadwrażliwej najlepiej sprawdzi się gama Tolérance Control. W jej skład wchodzą dermokosmetyki niezbędne do kompleksowego dbania o nią na co dzień. Krem i balsam łagodząco regenerujący Tolérance Control natychmiast łagodzą uczucie kłucia, napięcia i uderzenia gorąca. Zawierają aż 98 proc. składników pochodzenia naturalnego, w tym innowacyjny składnik D-Sensinose™, który skutecznie koi pieczenie, mrowienie oraz zmniejsza uczucie dyskomfortu. To doskonali sprzymierzeńcy na co dzień, którzy pozwalają kontrolować nieprzewidywalne reakcje skóry.

Tolérance Control Balsam łagodząco regenerujący 40 ml (Fot. materiały prasowe)

Tolérance Control Krem łagodząco regenerujący 40 ml (Fot. materiały prasowe)

Z kolei żel balsam oczyszczający Tolérance przeznaczony jest do demakijażu skóry nadwrażliwej. Dzięki lekkiej konsystencji delikatnie oczyszcza skórę wrażliwą z zanieczyszczeń, makijażu i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Zawiera wysokie stężenie Wody termalnej Avène, przez co delikatnie dba o barierę ochronną skóry, zapobiegając jej ściągnięciu i podrażnieniom.

Gamę Tolérance marki Eau Thermale Avène wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. Do jej tworzenia Laboratoria Pierre Fabre stworzyły jedyną w swoim rodzaju technologię Sterile Cosmetics®. Pozwala ona na tworzenie kosmetyków bez użycia konserwantów i substancji zapachowych, z minimalną ilością składników, które są zamykane w sterylnych opakowaniach, zapewniając nadzwyczajną czystość i higienę. Również z tego względu produkty z serii Tolérance zostały wyposażone w nową, wygodniejszą pompkę, która przy każdym naciśnięciu dozuje odpowiednią ilość produktu. Wszystko po to, by zapewnić wymagającej skórze maksymalne bezpieczeństwo i najwyższą jakość, na jaką zasługuje.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze