1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Teatralne hity komediowe 2023. Te spektakle warto zobaczyć

Spektakl „żONa” (Fot. materiały partnera)
Dobry scenariusz, reżyser z wyobraźnią, efektowna scenografia i dobra muzyka to składniki udanego spektaklu. Kluczowym elementem jest także obsada aktorska. „Dobrze się kłamie”, „Na zdrowie”, „żONa”, czy „Inteligenci” to produkcje, które zawierają w sobie wszystkie te cechy. Gdy Spektaklove i TitoProduction łączą siły, powstają spektakle, które bawią i trzymają w napięciu aż do finału.

Kłamstwa i sekrety w roli głównej, czyli „Dobrze się kłamie” w teatrze

Film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paola Genovesego odniósł kilka lat temu fenomenalny sukces. Produkcja doczekała się licznych remake’ów w różnych językach. Powstała wersja francuska, hiszpańska, koreańska, niemiecka (długo by wymieniać!), a także polska – zatytułowana „(Nie)znajomi”.

Marcin Hycnar, aktor i reżyser, przeniósł historię z wielkiego ekranu na scenę. Z jakim skutkiem? Komedia teatralna „Dobrze się kłamie” od lat przyciąga tłumy widzów nie tylko w Warszawie. We współpracy z organizatorem Adria Art aktorzy wystąpili z tą komedią w kilkudziesięciu miastach w Polsce. To historia trzymająca w napięciu z precyzyjnie zbudowanymi postaciami we współczesnej dekoracji i kostiumie.

Spektakl „Dobrze się kłamie” (Fot. materiały partnera)

Wieczór bohaterów „Dobrze się kłamie” zaczyna się zwyczajnie – spotkanie znajomych przy dobrym jedzeniu i kieliszku wina, trochę narzekania na szarą codzienność oraz newsy z rodzinnego życia. Gdy tematy do rozmowy powoli się wyczerpują, jeden z bohaterów wpada na szalony pomysł. Proponuje, aby uczestnicy kolacji zagrali w nietypową grę i położyli swoje telefony na środku stołu. Od tego momentu wszystkie wiadomości oraz połączenia są dostępne nie tylko dla właścicieli konkretnej komórki. Ryzykowna zabawa odsłoni przed przyjaciółmi ich sekrety i małe grzeszki.

Marcin Hycnar zaprosił do współpracy czołówkę polskich aktorów, którzy doskonale odnajdują się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. W „Dobrze się kłamie” występują m.in. Bartłomiej Topa, Anita Sokołowska, Magdalena Lamparska, Katarzyna Kwiatkowska, czy też sam reżyser spektaklu.

(Fot. materiały partnera)

Jak uczcić zawodowy sukces? Odpowiedź w spektaklu „Na zdrowie”

Gdy osiągasz sukces, chcesz go uczcić z przyjaciółmi i rodziną. Tak też zrobiła główna bohaterka spektaklu „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara, kiedy otrzymała ważną nominację polityczną. Praca Janet została doceniona i powierzono jej stanowisko Ministra Zdrowia.

Spektakl „Na zdrowie” (Fot. materiały partnera)

Kobieta o wysokiej pozycji zawodowej musi dbać o to, kto znajduje się w jej najbliższym otoczeniu. Dlatego Janet zaprosiła na kolację grupę elitarnych, wpływowych znajomych. Czy słusznie? Zanim na stole pojawi się danie główne, wyjdą na jaw skrywane żale i tajemnice. Uczestnicy kolacji nie oszczędzą sobie złośliwości.

(Fot. materiały partnera)

W tragikomedii „Na zdrowie” twórcy obnażają pozory, powierzchowność i zakłamanie bohaterów. Wiele pytań nie pada wprost, ale możemy zadać je sobie już teraz. Co oznacza uczciwość – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym? Co kryje się pod fasadą frazesów i mądrych cytatów? Najważniejsze pytanie brzmi jednak inaczej. Czy komuś to spotkanie wyjdzie na zdrowie? A może bohaterowie stracą je w ciągu jednego wieczoru?

„żONa” – czy można połączyć karierę polityczną z życiem rodzinnym?

Z francuskich scen prosto na deski teatralne w Polsce. To właśnie głośna sztuka „żONa” w reżyserii Adama Sajnuka. Produkcja z Renatą Dancewicz i Piotrem Polkiem w rolach głównych to historia, która zarazem prowokuje do myślenia i bawi do łez. Przekonacie się, że życie to nie plakat wyborczy.

(Fot. materiały partnera)

Głównym bohaterem komedii jest polityk startujący w wyborach na mera miasta. W swojej karierze odniósł już wiele sukcesów, więc także teraz liczy na wygraną. Za kandydatem stoi murem inteligentna żona i piękna córka. Niestety doskonały plan i kampania wyborcza legną w gruzach, gdy osoby otaczające polityka zaczną się zwierzać i wyjawiać od dawna skrywane tajemnice…

Wyznania i sekrety zaburzą obraz idealnej rodziny. Jeden dzień wywróci do góry nogami życie wszystkich postaci, a kariera polityczna głównego bohatera stanie pod znakiem zapytania.

„Ludzie inteligentni”, „Imię”, „Inteligenci” – nowe produkcje Spektaklove

„Dobrze się kłamie”, „Na zdrowie” czy „żONa” to tylko część produkcji teatralnych uwielbianych przez widzów. Do grona doskonale skonstruowanych spektakli komediowych należy dołączyć „Ludzi inteligentnych” w reżyserii samego Olafa Lubaszenki, „Imię” z Wojciechem Malajkatem w roli głównej oraz „Inteligentów”, gdzie Agata Kulesza oraz Iza Kuna zmagają się ze społecznymi etykietami. Ideą producenta tych spektakli jest stworzenie „wysokiej jakości inteligentnych i zabawnych sztuk teatralnych, które poza rozrywką dadzą widzowi refleksję”.

(Fot. materiały partnera)

Wszystkie spektakle komediowe można odnaleźć w repertuarze teatralnym organizatora Adria Art.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze