1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Dr Irena Eris partnerem strategicznym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Magdalena Boczarska (Fot. materiały partnera)
Magdalena Boczarska (Fot. materiały partnera)
Znana z wysokiej jakości produktów marka kosmetyczna Dr Irena Eris po raz kolejny aktywnie wspiera polską kinematografię – tym razem ponownie w roli partnera strategicznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwal jest największym świętem rodzimego kina oraz jednym z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie. Z tej okazji marka przygotowała też specjalną niespodziankę.

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni potrwa od 18 do 23 września. O Złote Lwy powalczy m.in. film „Różyczka 2”. Główną rolę odgrywa w nim niezwykle utalentowana Magdalena Boczarska, od ubiegłego roku będąca również ambasadorką marki Dr Irena Eris. Firma wsparła produkcję „Różyczki 2” m.in. poprzez zapewnienie kosmetyków do bardzo wymagającej charakteryzacji bohaterów. Z tej okazji marka na czas trwania festiwalu przygotowała specjalną ofertę w sklepie on-line -15%. Wystarczy wpisać hasło: FESTIWAL w procesie składania zamówienia. Kod jest ważny do 25 września 2023 roku*.

Magdalena Boczarska na czerwonym dywanie 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fot. materiały partnera)

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, mający swoje korzenie w roku 1974, każdego roku prezentuje i nagradza najwybitniejsze dzieła polskiej kinematografii. Filmy rywalizują w nim o Złote i Srebrne Lwy, a także o szereg innych prestiżowych nagród. W tym roku w Konkursie Głównym będziemy mogli zobaczyć 16 produkcji, w tym dwa debiuty fabularne. Oprócz „Rożyczki 2”, na uwagę zasługują tytuły takie jak „Doppelgänger. Sobowtór”, „Chłopi”, „Imago” czy „Lęk”. Zwycięzców wyłoni jury pod przewodnictwem Filipa Bajona, a wyniki zostaną ogłoszone 23 września podczas gali finałowej.

Dr Irena Eris wspiera Festiwal w Gdyni od 2017 roku. W tej edycji już po raz kolejny wręczy prestiżową nagrodę dla Twórcy lub Twórczyni za najodważniejszą i najpiękniej opowiedzianą filmową historię. W przeszłości nagrodę za „Najodważniejsze Spojrzenie” zdobyły m.in. Karolina Porcari i Katarzyna Figura, Aleksandra Terpińska, Olga Chajdas oraz Olga Bołądź. Tradycyjnie marka zaprosi też gości do specjalnej Strefy Piękna na terenie festiwalu, gdzie doświadczone wizażystki będą przygotowywać artystki i artystów do codziennych premier i debat, a także zadbają o ich perfekcyjny wizerunek podczas gali finałowej.

Maja Ostaszewska w Strefie Piękna Dr Ireny Eris (Fot. materiały partnera)

Dr Irena Eris na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fot. materiały partnera)

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fot. materiały prasowe)

– Zawsze wierzyliśmy w idealne połączenie piękna i pasji, tak ważne zarówno w sztuce kosmetycznej, jak i filmowej. Dlatego od lat z dumą wspieramy polską kinematografię, utalentowanych twórców oraz ich ambitne projekty kulturalne – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji Dr Irena Eris. – Na przestrzeni ostatnich lat jesteśmy świadkami niesamowitego rozwoju polskiej kinematografii, a nasi rodzimi twórcy coraz częściej zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Naszymi działaniami i zaangażowaniem w obszarze kultury, również poprzez wsparcie wydarzeń takich jak Festiwal Filmowy w Gdyni chcemy pokazywać, że biznes może naprawdę przyczyniać się do rozwoju i promocji polskiej kultury i sztuki – dodaje Joanna Łodygowska.

Dr Irena Eris od lat aktywnie wspiera polską branżę filmową. W lipcu tego roku już po raz kolejny była partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty, gdzie patronowała polskim premierom. Dodatkowo, marka była zaangażowana w wybitne produkcje polskich twórców. Należą do nich m.in. zaprezentowany podczas 75. MFF w Cannes oraz nagrodzony w Konkursie Głównym na zeszłorocznym Festiwalu w Gdyni głośny film pt. „The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, jak również nagrodzona Grand Prix w konkursie głównym na tegorocznym Festiwalu w Cannes brytyjsko-polska produkcja pt. „The Zone of Interest”. Marka Dr Irena Eris wsparła też produkcję wyreżyserowanego przez Małgorzatę Szumowską i Michała Englerta filmu „Kobieta z…”, którego światowa premiera odbyła się podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film nominowany był w Konkursie Głównym. Produkty marki obecne były również na planie filmu „Iluzja” – reżyserskiego debiutu Marty Minorowicz. Ze względu na filozofię wyznawaną przez odgrywającą w filmie główną rolę Agatę Buzek, wegański skład kosmetyków marki, użytych na planie do charakteryzacji bohaterów, potwierdzony został w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

O Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni posiada status narodowego festiwalu filmowego i jest najważniejszą polską imprezą filmową. Pełni kluczową rolę w upowszechnianiu kultury, promocji polskiego dorobku filmowego oraz ugruntowania pozycji i odbioru rodzimej kinematografii. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-23 września 2023 roku. Więcej informacji dostępne jest na stronie festiwalgdynia.pl oraz zwierciadlo.pl/festiwalgdynia.

*Oferta nie łączy się z innymi promocjami i nie obejmuje kosmetyków Prosystem Home Care, z promocji wyłączone są vouchery podarunkowe.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze