fbpx

Endermologia – skuteczny sposób na niechcianą skórkę pomarańczową. Pożegnaj cellulit szybko i sprawnie!

Endermologia – skuteczny sposób na niechcianą skórkę pomarańczową. Pożegnaj cellulit szybko i sprawnie!
Fot. materiały partnera

Cellulit to coraz bardziej powszechny problem. Z nieestetycznymi, podskórnymi zgrubieniami boryka się dziś coraz więcej osób. Niegdyś uważało się, że to dolegliwość osób z nadwagą i prowadzących siedzący tryb życia. Z cellulitem mogą borykać się jednak również szczupłe osoby, a nawet mężczyźni.

Profesjonalne gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej oferują dziś szereg nowoczesnych i skutecznych rozwiązań, dzięki którym skóra znów będzie jędrna i gładka, a cellulit pozostanie jedynie mglistym wspomnieniem. Jednym z zabiegów przynoszących szybkie i satysfakcjonujące efekty jest endermologia. Na czym polega zabieg, kiedy się go wykonuje i jakie daje efekty?

Co to jest endermologia?

Endermologia to jeden z najczęściej wybieranych w klinice OT.CO zabiegów antycellulitowych. To masaż podciśnieniowy, oddziałujący z dużą siłą na tkankę łączną skóry. Takie działanie wpływa bezpośrednio na tkankę tłuszczową. W efekcie rozbijana jest nawet ta najbardziej oporna na dietę i ćwiczenia.

Czytaj więcej: Endermologia – czym jest, efekty, opinie

Zabieg przebiega z użyciem specjalnego kombinezonu, który stanowi izolację od głowicy masującej. Ta z kolei składa się z dwóch rolek oraz elementu zasysającego. Pod wpływem ciśnienia pomiędzy rolki zostaje zassany fałd skóry i jest masowany. Endermologia jest zabiegiem bezbolesnym, który nie wymaga okresu rekonwalescencji, a skóra po nim nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Endermologia – skuteczny sposób na niechcianą skórkę pomarańczową. Pożegnaj cellulit szybko i sprawnie!
Fot. materiały partnera
Endermologia – skuteczny sposób na niechcianą skórkę pomarańczową. Pożegnaj cellulit szybko i sprawnie!
Fot. materiały partnera

Wskazania do zabiegu endermologii

Endermologia jest zabiegiem, który nie tylko likwiduje cellulit, ale również odchudza i modeluje sylwetkę. To kilka korzyści w jednym.

Endermologia ma jednak szersze zastosowanie niż tylko działanie wyszczuplające i antycellulitowe. Z powodzeniem może być stosowana również na twarz. W ten sposób można w bardzo efektowny sposób poprawić jej kontury i przywrócić jędrność skórze.

Endermologia – efekty

Skóra po zabiegach endermologii jest wyraźnie gładsza, ma lepszy koloryt, odzyskuje jędrność i zdrowe napięcie. Wyraźnemu zmniejszeniu ulega cellulit, znikają fałdki tłuszczu w nawet najtrudniej dostępnych miejscach.

Endermologia wykonywana na twarzy pomaga pozbyć się „chomików”, czyli zwisających policzków. To doskonały zabieg odchudzający, wygładzający, modelujący oraz odmładzający skórę niemal całego ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Endermologia to zabieg o w miarę bezpiecznym przebiegu. Oddziałuje jednak na bardzo głębokie warstwy skóry, dlatego nie jest wskazana dla wszystkich.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to:

  • żylaki w zaawansowanym stadium;
  • zapalenie żył;
  • choroba nowotworowa;
  • skłonność do nadmiernego tworzenia się siniaków i krwiaków;
  • ciąża i karmienie piersią.

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, ujędrnić lub odmłodzić skórę, skontaktuj się z nami. W klinice OT.CO pracujemy na nowoczesnych sprzętach wysokiej jakości. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane przez doświadczone osoby – lekarzy medycyny estetycznej i innych dziedzin.

Klinika OT.CO
Bartycka 24B/U1
00-716 Warszawa

Masz pytania lub wątpliwości? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz, a dobierzemy metodę najbardziej odpowiednią dla Twojego przypadku.