1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Dobra tkanina to podstawa ciepłego płaszcza

Dobra tkanina to podstawa ciepłego płaszcza

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Przeciwdeszczowa kurtka, ciepły zimowy płaszcz - funkcje, jakie spełniać będzie odzież wierzchnia zależą przede wszystkim od tego, z jakiego materiału wykonane będą poszczególne elementy garderoby.

Słabej jakości produkty nie zagwarantują, że stworzone z nich ubrania będą odznaczać się wysoką jakością i ochronią ciało przed chłodem czy nadmierną wilgocią podczas deszczowej jesieni. Konieczny jest dobór tkaniny przeznaczonej właśnie do stworzenia płaszcza, czy kurtki, dzięki czemu odpowiednie właściwości tych ubrań zostaną zachowane.

Wytrzymałe, trwałe, a jednocześnie przyjemne w dotyku tkaniny na płaszcze dostępne są w ofercie sklepu textilhouse.pl. Poza cechami użytkowymi muszą spełniać również funkcje estetyczne, które pozwolą przyszłym nabywcom podążać za obecnymi trendami.

Wyjątkowe cechy tkanin płaszczowych

Wybór materiałów do szycia powinien być ściśle uzależniony od tego, jakie będzie ich przeznaczenie i jaki produkt końcowy chce otrzymać twórca. Każda tkanina różni się bowiem indywidualnymi cechami użytkowymi, strukturą, kolorem, wzorem, formą. Stopień rozciągliwości, możliwości termoizolacyjne, skład danej tkaniny - wszystkie te dane mają wpływ na to, jak zachowa się później produkt w użytkowaniu.

Płaszcz to element garderoby, który zazwyczaj posłużyć ma użytkownikowi na kilka sezonów zimowych, czy jesiennych. Dobry gatunek surowca jest więc w tym przypadku podstawowym wymogiem. W sklepie internetowym textilhouse.pl wszystkie dostępne w ofercie tkaniny mają opisane parametry jakimi się wyróżniają, a także określone jest ich możliwe przeznaczenie. Dzięki temu odbiorca wie, który materiał wybrać do wykonania danego produktu.

Jedną z najlepszych tkanin do wykonania płaszczy jest niewątpliwie wełna. Tkaniny wełniane są wytrzymałe, nie rozciągają się, a co za tym idzie płaszcz nie ulegnie odkształceniom i nie zmieni swojej formy nawet przez kilka sezonów. Dodatkowo, wełna powoduje, że wykonane z niej ubrania są lekkie i przyjemne w dotyku. Dzięki temu płaszcze dobrze chronią użytkownika przed chłodem i sprawiają duży komfort podczas codziennego noszenia.

Textilhouse do stworzenia odzieży wierzchniej oferuje jeszcze inne materiały. Jednym z nich jest flausz - tkanina wełnopodobna, równie lekka, miękka i delikatna. Założona na ciało odznacza się dobrymi cechami termoizolacyjnymi, co sprawia, że odpowiednio chroni jego powierzchnię. Dodatkowo, jest niezwykle wygodna w użytkowaniu - nie gniecie się i jest odporna na uszkodzenia zewnętrzne.

Pielęgnacja tkanin płaszczowych - jak utrzymać ich jakość przez długi czas

Pielęgnacja odzieży wierzchniej zwykle wymaga od użytkowników specjalnego podejścia. Zazwyczaj płaszcze i kurtki nie nadają się do prania w pralce, gdyż tradycyjne pranie i domowe detergenty mogą zniszczyć odzież lub pozbawić ją jej indywidualnych właściwości. Jak więc zadbać o to, aby te elementy naszej szafy, wykonane z wysokogatunkowych tkanin posłużyły na dłużej i pozostały nienaruszone?

Tkaniny ze składem posiadającym czystą wełnę nie należy prać w wodzie. To powoduje, że ubrania mogą tracić fason i szybko ulegną zniszczeniu. Wełniane płaszcze w celu wyczyszczenia najlepiej oddać do specjalistycznej pralni. Okrycia wierzchnie, które stworzone są z tkanin poliestrowych należy zaś prać w niskiej temperaturze, z wykorzystaniem delikatnych środków piorących. Skład danych tkanin, dokładnie opisany na stronie sklepu tekxtilhouse.pl pomaga przyszłym użytkownikom określić sposób ich użytkowania tak, aby jak najdłużej zatrzymały swoje wyjątkowe cechy i służyły odbiorcom przez długie lata.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze