1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Czy kosmetyki naturalne do twarzy mogą być skuteczne?

(Fot. materiały partnera)
Proste i bezpieczne składy, bezpieczeństwo dla skóry i zdrowia, certyfikowane substancje, dbałość o środowisko – to wszystko charakteryzuje kosmetyki naturalne do twarzy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na nie. Jak wybrać prawdziwy kosmetyk naturalny? Czy może on działać lepiej od produktu konwencjonalnego? Podpowiadamy!

Delikatne, ale skuteczne kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne do twarzy to przede wszystkim dobre i bezpieczne składy. Znajdziesz w nich m.in. ekstrakty roślinne, drogocenne oleje i masła, które nawilżają, chronią i regenerują skórę. Mogą stosować je osoby z każdym typem i rodzajem cery. W przeciwieństwie do wielu produktów konwencjonalnych kosmetyki naturalne nie kryją w sobie syntetycznych i potencjalnie szkodliwych składników, takich jak np. ftalany, PEGi czy parabeny. Kosmetyki naturalne do mycia twarzy nie zawierają agresywnych detergentów mogących prowadzić do przesuszenia i podrażnienia cery, a jedynie delikatne substancje myjące pozyskiwane z natury.

Kosmetyki naturalne nie zawierają silikonów – nie tworzą więc sztucznej warstwy okluzyjnej na skórze. Dogłębnie w nią wnikają, wzmacniają barierę hydrolipidową oraz wspomagają procesy fizjologiczne skóry. Są delikatne, ale skuteczne. Na efekty ich działania należy jednak zaczekać – nie zaobserwujesz wielkiej zmiany po kilku użyciach. Produkty tego typu nie maskują problemów, a z nimi walczą – musisz więc uzbroić się w cierpliwość i dać im czas, aby mogły zadziałać.

Jak wybrać prawdziwe kosmetyki naturalne do twarzy?

Wybór prawdziwego kosmetyku naturalnego do twarzy nie zawsze jest prosty. Niektórzy producenci używają określeń typu: „ekologiczny”, „bio”, czy „eko”, a często ich kosmetyki zawierają jedynie śladowe ilości naturalnych surowców. Niestety w polskim prawie nie istnieje uregulowana definicja „kosmetyku naturalnego”, przez co może dochodzić do nadużyć tego sformułowania. Jeśli zależy ci na zakupie prawdziwych kosmetyków naturalnych, analizuj INCI (ang. International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), czyli wykaz wszystkich komponentów zawartych w danym produkcie. Substancje umieszczane są w kolejności malejącej, z wyłączeniem tych, których jest mniej niż 1 proc. w kosmetyku – one wpisywane są już w dowolnej kolejności. Według prawa Unii Europejskiej INCI musi widnieć na etykiecie lub opakowaniu każdego kosmetyku bądź też na załączonej ulotce.

Jeżeli składy opakowań są dla ciebie tajemnicą i nie potrafisz ich rozszyfrować, sprawdzaj poszczególne substancje w Internecie. Istnieją różnorodne portale, na których znajdziesz informacje o danych składnikach, m.in. czy są dopuszczane w kosmetykach naturalnych. Możesz również posiłkować się aplikacjami mobilnymi, dzięki którym sprawdzisz, z jaką substancją masz do czynienia.

Pielęgnacja twarzy kosmetykami naturalnymi – troska o skórę i środowisko

Stawiając na kosmetyki naturalne do twarzy i ciała, nie tylko dostarczasz skórze cennych substancji, lecz także dbasz o środowisko. Należy mieć świadomość, że produkty te powstają z poszanowaniem praw natury. Wielu producentów kosmetyków naturalnych, w tym polska marka Resibo, przykłada wielką wagę do bezpiecznego dla środowiska pozyskiwania surowców. Dodatkowo produkty tej marki są wegańskie, pozbawione jakichkolwiek składników odzwierzęcych i umieszczone w opakowaniach w duchu less waste – w większości umożliwiają powtórne wykorzystanie. Jeżeli chcesz odpowiednio pielęgnować cerę, zapewnić jej zdrowy i piękny wygląd, a dodatkowo zatroszczyć się o środowisko – postaw na wysokiej jakości kosmetyki naturalne do twarzy!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze