1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Pielęgnacja
  4. >
  5. Klucz do zdrowej skóry przez cały rok? Dowiedz się jak VISCODERM Photoprotection pomaga ją chronić, niezależnie od pory roku!

Klucz do zdrowej skóry przez cały rok? Dowiedz się jak VISCODERM Photoprotection pomaga ją chronić, niezależnie od pory roku!

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Nawet najefektywniejsze kremy anti-aging mogą zawieść w profilaktyce starzenia się skóry, jeśli w codziennej pielęgnacji brakuje ochrony przed słońcem. Dlaczego? Za oznakami starzenia się skóry stoi także fotostarzenie, powodowane w dużej mierze promieniowaniem UV.  Aby je ograniczyć, preparaty z filtrem SPF powinny być stosowane nie tylko podczas letnich miesięcy, ale przez cały rok.

Nierówny koloryt skóry, pogłębiające się zmarszczki, oraz suchość skóry - to wszystko objawy przyspieszonego procesu starzenia się skóry. Wśród czynników przyspieszających ten proces wymienić można zanieczyszczenia powietrza, palenie papierosów, a także promieniowanie UV. Wielu z nas pamięta o ostatnim dopiero podczas pakowania na wakacje kosmetyczki, gdzie krem z filtrem przeciwsłonecznym zajmuje zaszczytne miejsce. To wielki błąd, ponieważ promieniowanie UV występuje przez cały rok, co oznacza, że krem z SPF powinien być traktowany jako stały element codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak spowolnić fotostarzenie skóry?

Aby spowolnić fotostarzenie skóry, kluczowe jest podejście kompleksowe. Styl życia odgrywa tu ogromną rolę, obejmując unikanie używek, spożywanie głównie naturalnych produktów spożywczych oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. To podstawa, jednak równie istotne jest minimalizowanie szkodliwego wpływu innych czynników przyspieszających fotostarzenie, takich jak zanieczyszczenia środowiska i promieniowanie UV. Konieczne jest także stosowanie kosmetyków bogatych w antyoksydanty oraz ochrona przeciwsłoneczna.

Regularne stosowanie kremu przeciwsłonecznego przynosi zauważalne efekty w spowolnieniu procesu starzenia się skóry, na przykład zmniejszając widoczność zmarszczek. Promieniowanie słoneczne stymuluje produkcję wolnych rodników, które szkodzą komórkom skóry. Stosowanie kosmetyków z filtrem SPF ogranicza ten proces, chroniąc skórę przed jednym z głównych czynników starzenia się. Należy pamiętać, że ekspozycja na UV może także powodować pojawienie się przebarwień i innych problemów skórnych, takich jak zaostrzenie trądziku.

Ochrona przeciwsłoneczna w profesjonalnym wydaniu

W dyskusjach dotyczących pielęgnacji przeciw starzeniu się skóry od lat podkreśla się znaczenie ochrony przeciwsłonecznej. Co więcej, obecnie wiadomo, że kremy z filtrem SPF 50+, które kiedyś zalecano głównie dla skóry wrażliwej i po zabiegach estetycznych, powinny być stosowane przez cały rok. Mimo że filtry o takiej sile ochrony nie absorbują 100% promieniowania, zapewniają one wystarczająco wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami skóry. Można dodatkowo wzmocnić efekt, wybierając kosmetyk pielęgnacyjny z filtrem SPF 50+, który oprócz filtrów przeciwsłonecznych, absorbujących promienie UVB i UVA, zawiera także antyoksydanty. W profilaktyce fotostarzenia się skóry istotna jest walka z wolnymi rodnikami.

Na którym etapie stosować krem przeciwsłoneczny - przed aplikacją kremu nawilżającego czy bezpośrednio pod makijaż? Odwieczny dylemat rozwiązują kosmetyki z filtrami SPF, które jednocześnie nawilżają i odmładzają skórę. Do takich preparatów należy krem VISCODERM Photoprotection marki IBSA Derma, oferującej m.in. produkty do pielęgnacji po zabiegach kosmetycznych i estetycznych. To krem spełniający najwyższe standardy, o dokładnie opracowanym składzie i niezawierający szkodliwego ditlenku tytanu. VISCODERM Photoprotection zapewnia ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF 50+ zalecaną do stosowania przez cały rok, ale w szczególności latem i po zabiegach estetycznych.

VISCODERM Photoprotection od IBSA DERMA

199 zł/ 50 ml

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

https://www.ibsaskincare.pl/produkt/viscoderm-photoprotection-krem/

SKŁADNIKI AKTYWNE:

  • Fotostabilne filtry słoneczne najnowszej generacji absorbujące promieniowanie UVB i UVA,
  • MSM (dimetyl sulfonu) - stymuluje syntezę białek i działa antyoksydacyjnie.
  • Kwas hialuronowy - nawilżenie i poprawa bariery naskórkowej.

Krem, który zapewnia ochronę przeciwsłoneczną na wysokim poziomie SPF 50+ i zarazem pielęgnuje. Filtry słoneczne najnowszej generacji zapobiegają poparzeniom słonecznym i fotostarzeniu, a zawartość dimetylu sulfonu stymuluje syntezę kolagenu, elastyny czy glutationu, działając antyoksydacyjnie i spowalniając procesy starzenia. Niebagatelne znaczenie dla właściwości kremu ma również dodatek kwasu hialuronowego, dzięki któremu preparat nie tylko wspiera barierę ochronną skóry, ale i dba o odpowiedni poziom nawilżenia. Kosmetyk oprócz ochrony przeciwsłonecznej gwarantuje rozświetlenie, uelastycznienie i nawilżenie, kompleksowo poprawiając jakość skóry.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze