1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

MET Gala 2022 – najpiękniejsze stylizacje gwiazd

Alicia Keys (Fot. Getty Images)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
MET Gala, czyli największe święto mody i jedna z najważniejszych imprez w świecie show-biznesu, już za nami. W Metropolitan Museum of Art tłumnie pojawiły się najjaśniejsze gwiazdy Hollywood i branży mody, które zachwycały spektakularnymi stylizacjami w duchu mody amerykańskiej, tegorocznego motywu wydarzenia. Oto 11 z nich, które uznałyśmy za najlepsze.

MET Gala, inaczej Costume Institue Gala, odbywa się od 1948 roku w gmachu nowojorskiego Metropolitan Museum of Art. Wydarzenie jest połączone z inauguracją wystawy, którą przedpremierowo mogą obejrzeć zaproszeni goście. Każdego roku wystawie jest przypisywany określony temat przewodni. Stanowi on jednocześnie dress code gali, którego jej uczestnicy mają obowiązek przestrzegać. Impreza ma charakter charytatywny, ponieważ podczas jej trwania zbierane są pieniądze na rzecz Instytutu Kostiumowego Metropolitan Museum of Art. Bal odbywa się zawsze w pierwszy poniedziałek maja – z wyjątkiem pandemicznego roku 2020 (galę odwołano) i 2021, kiedy miał miejsce we wrześniu.

Dokładny przebieg gali jest ścisłą tajemnicą. W mediach możemy zobaczyć jedynie, że na początku goście pozują na czerwonym dywanie, niektórzy z nich udzielają wywiadów dla „Vogue'a”. Później wszyscy zwiedzają wystawę, a następnie wspólnie zasiadają do wystawnej kolacji. Na tym wiedza opinii publicznej się kończy. Uczestnicy mają zakaz korzystania z telefonów i social mediów podczas trwania gali.

Od 27 lat organizatorką MET Gali jest Anna Wintour, redaktorka naczelna amerykańskiej edycji magazynu „Vogue”. To ona zaprasza setki gości, od projektantów mody i osobistości branży, poprzez gwiazdy muzyki i kina, aż po celebrytów i influencerów, którzy mają zaszczyt wziąć udział w gali. Ubierają oni najbardziej wyszukane, spektakularne, często także kontrowersyjne kreacje, które dumnie prezentują na słynnych czerwonych schodach Metropolitan Museum of Art. I to właśnie one są w głównym centrum zainteresowania każdej edycji MET Gali. Jej tegorocznym tematem było „In America: Anthology of Fashion”, czyli tzw. moda amerykańska: jej wpływy, a także zmiany zachodzące w niej na przestrzeni ostatnich dekad. W naszej galerii zdjęć znajdziecie 11 najciekawszych kreacji MET Gali 2022.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze