fbpx

Letnia pielęgnacja włosów z Revitacel

Letnia pielęgnacja włosów z Revitacel
123rf.com

Włosy warto pielęgnować przez okrągły rok, ale latem są szczególnie narażone są na szkodliwe działanie promieni UV. Jak przygotować włosy do ekspozycji na słońce?

Sekret tkwi w tym, aby zapobiegać, a nie leczyć. Im lepiej przygotujemy włosy do lata, tym łatwiej będzie przywrócić im naturalny blask i sprężystość. Farbowanie lepiej zaplanować odpowiednio wcześniej, a tuż przed wakacjami zrobić kurację regenerującą. Dobrze nawilżone, odpowiednio odżywione włosy będą się łatwo bronić przed promieniami UV. To ważne, bo uszkodzenia spowodowane przez promienie UV są nieodwracalne. Promieniowanie słoneczne niszczy aminokwasy i rozrywa niektóre ze znajdujących się we włosach wiązań białkowych. W efekcie dochodzi do osłabienia struktury włosów, które wysuszają się, stają się szorstkie i łamliwe. Dla dodatkowej ochrony warto upiąć je w kok, aby jak najmniejsza powierzchnia była narażona na działanie promieni słonecznych.

Na głowie człowieka rośnie od 100 do 150 tysięcy włosów. Dziennie tracimy w naturalny sposób około 100 włosów, w ich miejsce wyrastają nowe. Podstawowym budulcem są białka, głównie keratyna. Jak zwiększyć jej stężenie? Najlepiej poprzez pobudzenie łodygi włosa do jej produkcji. Jest to możliwe dzięki witaminie B5, która stymuluje komórki do szybszego wytwarzania keratyny, a dodatkowo korzystnie wpływa na metabolizm kwasów tłuszczowych.

Zdrowa skóra głowy i odpowiednio odżywiona cebulka dają gwarancję mocnych, gęstych włosów. Ich kondycja zależy w dużej mierze od właściwej pielęgnacji, czyli odpowiednio dobranych i stosowanych kosmetyków. Odżywka Stem Cells Hair Therapy od Revitacell bazuje na działaniu komórek macierzystych. – Aby pobudzić wzrost włosów istotne jest przekazanie im naturalnie skomponowanych czynników wzrostu, czyli białek, takich jak m.in. FGF-2, IGF-1, VEGFA, KGF, BMP – wylicza Paulina Bugno, Kierownik Badań i Rozwoju Revitacell. – Komórki macierzyste MIC-1 i opatentowany składnik aktywny, NHAC Biocervin MIC-1, zawierają wszystkie z nich. Czynnik FGF-2 reguluje proces tworzenia zawiązków włosów z komórek epidermalnych, KGF, TGF-β oraz IGF-1 i BMP stymulują proliferację i różnicowanie komórek macierzy włosa, PDGF reguluje funkcje komórek brodawki, a VEGF odpowiada za ukrwienie mieszka – wyjaśnia Paulina Bugno. Odżywkę nakłada się na umyte włosy, wmasowując opuszkami palców w skórę głowy. Masaż stymuluje cebulki włosa, pobudza krążenie krwi, co nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale intensyfikuje ich wzrost, a nawet zapobiega łupieżowi. Preparat można spłukać po trzydziestu minutach albo pozostawić na całą noc, co daje większy efekt. Kosmetyk zaleca się stosować po każdym myciu głowy, tymczasem masaż można wykonywać codziennie lub dwa razy dziennie, opuszkami palców lub za pomocą szczotki z naturalnego włosia.