fbpx

Mocny Polygon mody

Polygon
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
fot: Szamot Lyzab

Moda bywa przewrotna. Projektanci kochają zaskakiwać, łamać stereotypy i bawić się kanonami, które jeszcze przed kilkoma sezonami wyznaczały twardą granicę między tym co casualowe a eleganckie, dzienne a wieczorowe czy męskie i damskie.

Moda również kocha bawić się porami roku. W nadchodzącym sezonie nie determinują one jednak kolorystyki, formy czy tkanin. Widoczne jest to w wielu kolekcjach zaprezentowanych podczas Fashion Philosophy Fashion Week w łodzi, gdzie projektanci przedstawili kolekcje na nadchodzący sezon wiosna-lato 2013 r.

Z tym trendem zgodna jest również kolekcja marki POLYGON. Kolekcja przedstawiona podczas Fashion Week w Łodzi to stroje damskie i męskie, niezwykle surowe, mocno androgyniczne i utrzymane w ostrym, rockowym stylu. Dominują tutaj szarości, czernie, proste printy, geometryczne wzory wielokątów.

Projektantem kolekcji jest brytyjski artysta W P Onak. Jest on absolwentem Fashion Communication & Promotion na Central St Martin’s College of Art and Design w Londynie. Zajmuje się przede wszystkim produkcją filmową dotyczącą mody, ale też komunikacją wizualną mody i nowymi mediami. Jego najnowsza kolekcja po raz pierwszy zawiera projekty także dla kobiet. Dotychczas tworzył głównie modę dla mężczyzn, wzorowana na klasycznym krawiectwie XIX- i XX- wiecznym.

Kolekcja POLYGON na wiosne – lato 2013 jest niezwykle uniwersalna i prosta. Jest to jednak propozycja nieco zbuntowana, skierowana przede wszystkim do młodych i bardzo świadomych swoich oczekiwań wielbicieli mody.