1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka

123rf.com
Przeglądasz strony z wózkami, w sklepach oglądasz ubranka dla dzieci, pierwsze zabawki oraz łóżeczka. Gdy robisz wstępne wyliczenia finansowe, wynik trochę przeraża. Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Nie wychodź z założenia, że wszystko – od wanienki dla dziecka po chustę do jego noszenia – musisz kupić. Nie musisz. Oto nasze wskazówki, jak zaoszczędzić na wyprawce dla dziecka.

Przede wszystkim nie ty pierwsza zaszłaś w ciążę i będziesz miała dziecko. Twoje przyjaciółki, znajome z pracy oraz bliższe i dalsze krewne też przez to przechodziły/przechodzą. Obok pytań i próśb o porady dotyczących przebiegu ciąży zapytaj, co planują zrobić ze starym łóżeczkiem, wózkiem czy ciuszkami, z których ich maluchy już wyrosły. Może okazać się, że one właśnie chcą się pozbyć niepotrzebnych rzeczy.

Szukaj w sklepach internetowych dla przyszłych rodziców, które często ogłaszają promocje na wózki, łóżeczka, maty edukacyjne czy gondole.

Sprawdzaj porównywarki cenowe – dowiesz się, gdzie taniej kupisz wymarzony model wózka czy baśniowe łóżeczko albo zestaw kąpielowy dla niemowląt.

Zapisz się na fora dyskusyjne młodych mam. Zacznij wątek o używanych rzeczach dla niemowląt i dzieci. Może założycie giełdę wymiany wózków, łóżeczek i ubrań. A może któraś z mam sprzeda ci potrzebne rzeczy za symboliczną cenę.

W sklepach znajdziesz mnóstwo artykułów, które tylko pozornie są ci potrzebne. Naprawdę nie potrzebujesz dziesięciu kosmetyków do pielęgnacji pupy niemowlaka, tylko jeden; nie musisz mieć dwudziestu par śpioszków czy pięciu becików dla noworodka, bo on z takich rzeczy momentalnie wyrasta. Nie kupuj też butów dla dziecka – do dziewiątego miesiąca życia nie będzie przecież z nich korzystać.

Jeśli zastanawiasz się,  w jakie rzeczy – oprócz łóżeczka, wanienki i wózka – na początku zainwestować, podpatruj znajome mamy. Popytaj, co okazało się od razu potrzebne, a co było niepotrzebnym wydatkiem. Pamiętaj, że w pierwszych miesiącach życia dziecka nie będzie ono potrzebowało zabawek czy mat edukacyjnych, tylko ciebie, przewijaka, twojego pokarmu i szczepionek. Zamiast w zabawki zainwestuj w laktator i butelki do mleka.

Jeśli nie chcesz kupować używanych rzeczy, zorganizuj baby shower. To popularne na zachodzie przyjęcie, które przed narodzinami swojego maleństwa organizują dla rodziny i przyjaciół przyszli rodzice. Zapraszają gości na podwieczorek, a ci w zamian wpadają z prezentami dla nienarodzonego brzdąca. Często są to po prostu ciuszki lub zabawki dla najmłodszych dzieci, ale możesz po prostu poprosić o sprezentowanie kosmetyków do pielęgnacji albo rzeczy typu chusta czy szelki do noszenia, wanienka, przewijak.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze