1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Park Rozrywki Julinek: dobra zabawa blisko natury

Park Rozrywki Julinek: dobra zabawa blisko natury

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Położona w sercu Puszczy Kampinoskiej dawna baza cyrkowa w Julinku znowu tętni życiem. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni, co weekend, a także w dni powszednie, obiekty Parku Rozrywki zapewniają rodzinom relaks, dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu.

Otoczenie jednego z największych  polskich parków narodowych, bogactwo przyrody połączone z ciekawą ofertą rekreacyjno-rozrywkową, dostępna na miejscu baza noclegowa oraz łatwy dojazd czynią z Julinka wyjątkowe centrum dla gości indywidualnych, jak również przedszkolnych i szkolnych wycieczek. Tutaj każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

ATRAKCJE PARKU ROZRYWKI

Park Linowy Podniebny Cyrk – największy na Mazowszu i jeden z większych w Polsce parków linowych zlokalizowany w pięknym otoczeniu na naturalnym drzewostanie. 138 zaskakujących przeszkód tworzy łącznie ponad 1100 metrów tras zarówno dla początkujących, jak i dla wymagających amatorów ekstremalnych przygód. Indywidualni opiekunowie oraz podlegający zewnętrznej kontroli system zabezpieczeń zapewniają dzieciom i dorosłym pełen poziom bezpieczeństwa i satysfakcji.

Minigolf w Julinku plasuje się w ścisłej czołówce pól do minigolfa na Mazowszu. Ale tylko tutaj można stawić czoła clownom i dzikim zwierzętom, dzielnie broniącym dostępu do dołków. Pole o powierzchni 1000 m2 składa się z 18 torów z elementami cyrkowymi, o zróżnicowanym stopniu trudności.

Kraina Dmuchańców gwarantuje dzieciom i młodzieży fantastyczną zabawę. Skacząc poprawiają swoją sprawność fizyczną, koordynację ruchową jak również sprawność intelektualną. A rodziców, którzy nie chcą biernie przyglądać się swoim pociechom, zapraszamy na olbrzymią 30-metrową zjeżdżalnię HippoSlide, zapewniającą niezapomniane wrażenia.

Ekologiczny plac zabaw z drewna akacjowego został zaprojektowany z myślą o najmłodszych, którzy chcą bawić się w piaskownicy, na huśtawce, a nawet ćwiczyć zjazd na tyrolce.

Strefa animacji - w sezonie, trwającym od końca kwietnia do października, każdego dnia Gości zabawią animatorzy, którzy nauczą chętnych chodzenia na szczudłach, czy też kręcenia talerzami. Na Gości czekają tu liczne zabawy.

Wyścigi ekologicznymi samochodami elektrycznymi (typu jeep, quad oraz buggy) na specjalnym, pełnym atrakcji torze to niezapomniane przeżycie dla młodych adeptów przygód i techniki.

Wystawa Sztuki Cyrkowej w budynku Małej Areny to prawdziwe muzeum prezentujące eksponaty z bogatej kolekcji ilustrujące historię polskiego cyrku po II wojnie światowej, w tym unikalną kolekcję plakatów cyrkowych.

Sale widowiskowe w Małej i Dużej Arenie – miejsce wielu wydarzeń artystycznych i rozrywkowych, wystaw, prezentacji, spotkań i konferencji, produkcji programów telewizyjnych. Pełni ono również ważną rolę w życiu społeczności lokalnej.

Strefa koncertowo-sportowa - teren, na którym odbywają się plenerowe zawody sportowe, festyny, targi i koncerty. Występowały tutaj największe gwiazdy disco-polo, a swoje wyroby prezentowali regionalni producenci, rzemieślnicy i twórcy.

Wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego – oprócz rowerów, oferuje kije do nordic walking, a zimą narty biegowe. W sąsiedztwie znajduje się samoobsługowa stacja serwisowania rowerów dostępna dla turystów, w której można dokonać drobnych napraw korzystając z dostępnych na miejscu narzędzi. Bez problemu można tu napompować koła, oczyścić i przesmarować rower.

Na miejscu można posilić się w barach pod chmurką bądź w restauracji FOCCACIA POP-UP specjalizującej się w potrawach kuchni włoskiej. Można też przenocować w komfortowo wyposażonych pokojach w nowo wyremontowanym Hotelu Julinek.

Zobacz również koszulki polo damskie

Dzięki swojej ofercie, infrastrukturze i bezpłatnemu parkingowi Park Rozrywki w Julinku to coraz częściej nie tylko cel weekendowej rodzinnej wycieczki, ale także miejsce spacerów oraz wypraw pieszych i rowerowych. Wypożyczalnia rowerów, otwarte bramy na otaczającą knieję, liczne szlaki spacerowe i turystyczne oraz okoliczne atrakcje czynią z Julinka znakomitą bazę wypadową na teren Puszczy Kampinoskiej.

Nawet w jesienne słoty i zimowe dni w Julinku nie można się nudzić – muzealna Wystawa Sztuki Cyrkowej pozwala zapoznać się z bogatą historią tego miejsca, które w okresie powojennym było centrum polskiej sztuki cyrkowej. Warto zwrócić uwagę na szczególny kształt głównych budynków Julinka: Dużej i Małej Areny, gdzie cyrkowcy doskonalili swoje popisowe programy, z którymi cyrki wyjeżdżały w trasę. W wyposażeniu wnętrz i ich otoczeniu zachowało się jeszcze wiele oryginalnych elementów przypominających cyrkową przeszłość: stajnie, pomieszczenia dla dzikich zwierząt, tygrysów, lwów, niedźwiedzi, a nawet słoni. Obecnie, w położonej na terenie Parku Rozrywki sali gimnastycznej młodzi adepci sztuki cyrkowej z Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej zdobywają nowe umiejętności. W okresie zimowym, kiedy spadnie śnieg, w wypożyczalni rowery zamienić można na narty, zaś okoliczne szlaki piesze przekształcone zostają w trasy biegowe.

Park Rozrywki Julinek zaprasza 7 dni w tygodniu - tylko  34 kilometry od centrum Warszawy.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze