Wielkanoc tuż, tuż! Oprócz pieczenia puchatych bab i malowania kolorowych pisanek z dzieckiem, głowę rodzica zaprząta jeszcze jedna myśl: co w tym roku mój maluszek może dostać od wielkanocnego zająca? Warto zwrócić uwagę na to, by upominek nie tylko bawił, ale też rozwijał zainteresowania pociechy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty dla dzieci w różnym wieku, które tej wiosny ucieszą każdego kicającego brzdąca.
Pierwsza zabawka od Zajączka dla dzieci już od 3. miesiąca życia
Gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe tym, co najbardziej przyciąga jego uwagę jest różnorodność i kontrasty. Dlatego warto stymulować jego wzrok poprzez przedmioty zawierające czarno-białe elementy, które ułatwią maluszkowi skupić uwagę. Taka właśnie jest Aktywizująca Zebra Fisher-Price. Dzięki wyraźnym paskom, uchwytowi będącemu jednocześnie gryzaczkiem czy obrotowej piłeczce z grzechoczącymi koralikami, uroczy zwierzaczek zapewni maluchowi długie godziny radosnej zabawy! Małe dzieci uwielbiają rzucać przedmiotami, nie bez znaczenia jest więc fakt, że zebra ma przyssawkę, dzięki której możemy przymocować ją do tacki dziecka i obserwować, jak toczy się radosna, rozwijająca zmysły zabawa – bez konieczności ciągłego podnoszenia zabawki z dywanu.
Dla dziecka powyżej 6. miesiąca – Zakręcony sorter kształtów
Czy może być coś lepszego dla półrocznego maluszka niż uśmiechnięty przyjaciel po brzegi wypełniony dużymi, kolorowymi klockami? Taki właśnie jest Śpiewający ślimak – sorter kształtów, który inspiruje do wspólnej przygody. Zabawka swoim sympatycznym wyglądem zaprasza do rozwijającej zręczność oraz koordynację wzrokowo-ruchową aktywności. Zadaniem maluszka jest wrzucenie wszystkich barwnych elementów do środka, dobierając odpowiednie figury do otworów w skorupie zabawki. Każde potrącenie czy zahuśtanie zielonego zwierzaczka podczas próby dopasowania klocka, uruchamia wesołe piosenki czy edukacyjne wypowiedzi. Dzięki nim dziecko oswaja się z liczeniem oraz uczy się rozpoznawania kształtów i kolorów. Z klocków można również zbudować kolorową wieżę, układając je jeden na drugim na koniuszku ogona ślimaka. Ciekawe jak wysoką budowlę udałoby się ustawić Twojemu maluszkowi?
Dla dziecka między 6. a 36. miesiącem – Rodzeństwo, które uczy, bawiąc
Nowy Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka to najfajniejsze zabawkowe rodzeństwo. Radosne pieski to miłe w dotyku pluszaki, które pokazują najmłodszym, że nauka to prawdziwa frajda. Szczeniaczki mają wbudowany system dostosowujący się do etapu rozwoju maluszka, dzięki czemu stają się nierozłącznym kompanem podczas zabaw aż do 3 roku życia szkraba. Dzięki technologii „Poziomy Nauki” interaktywne treści można zmieniać w obrębie trzech poziomów, dopasowując je do aktualnych potrzeb dziecka. Maluszki uczą się ponad stu pierwszych słów takich, jak części ciała, kolory i kształty. Przytulanka śpiewa też piosenki, a serduszko świeci na różne kolory i pulsuje w takt odtwarzanej muzyki, ćwicząc rytmikę szkraba. Interaktywne przytulanki nagradzają też działania malucha ciekawymi wypowiedziami. Mądry Szczeniaczek uczy również słuchania ze zrozumieniem i wykonywania poleceń. Gdy pyta „gdzie jest moja czerwona ręka?”, a dziecko naciśnie na prawidłową część ciała, Szczeniaczek, czy jego Siostrzyczka, entuzjastycznie pochwalą brzdąca, zachęcając do dalszej zabawy.
Dla dziecka między 18 a 36 miesiącem – Zdrowa dawka zabawy
Maluchy uwielbiają zabawy w zawody dorosłych, a z zestawem Szczeniaczek u lekarza będzie to także ciekawa edukacja. Szczeniaczek to bardzo dzielny pacjent, który zachęca małego doktora do poznawania części ciała. Woła „Pora na badanie! Gdzie mam klatkę piersiową?”. Po naciśnięciu na dany element sympatyczny przyjaciel uczy maluszka, jakiej części ciała dotyka. I to nie tylko po polsku, ale także w języku angielskim – w końcu medycy muszą znać także języki obce! Zabawka zaznajamia również dziecko z przyrządami lekarskimi np. „Pomarańczowy otoskop pozwala zajrzeć do ucha”. Szkrab dodatkowo uczy się nazw kolorów. Technologia „Poziomy Nauki” pozwala rodzicom dopasować edukacyjne treści do etapu rozwoju maluszka. Dziecko może zbadać Szczeniaczka (ale też rodzica czy inne maskotki), co pozwoli oswoić się z wizytą w przychodni i szkrab będzie się czuł bardziej komfortowo podczas prawdziwych badań. Zabawa w opiekę nad chorym zwierzaczkiem, uczy także pomocy słabszym, rozwijając empatię od wczesnego wieku. Zestaw mieści się w wygodnej walizeczce, więc można go zabrać ze sobą do pediatry albo na wiosenną wycieczkę. Taka zabawa pozwala odkrywać i kształtować zainteresowania już od najmłodszych lat – kto wie, może zaowocuje studiami medycznymi?
fot. Fisher-Price