fbpx

Joga pomaga dzieciom z autyzmem

Joga pomaga dzieciom z autyzmem
123rf

Codzienne sesje jogi w szkole podstawowej w Bronksie pomogły zmniejszyć nadpobudliwość, agresję i wycofanie dzieci z autyzmem.
– Joga jest skuteczna w leczeniu dzieci z autyzmem, ponieważ pozytywnie wpływa na napięcie psychiczne – powiedziała prof. psychologii Kristie Patten Koenig z New York University. – Joga koi lęki, które leżą u źródła aspołecznych zachowań dzieci, cierpiących na tą chorobę. Jeśli sesje odbywają się codzienne, dzieci stają się spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i gotowe do nauki.

W Stanach Zjednoczonych joga coraz częściej jest ćwiczona przez dzieci w ramach zajęć szkolnych. Już wcześniejsze badania wykazały, że u uczniów poprawia ona koordynację ruchową, koncentrację umysłową oraz umiejętności społeczne.

Po 16 tygodniach codziennych porannych zajęć dzieci z autyzmem zaczęły wykazywać mniej problematycznych zachowań. Specjaliści uważają, że im wcześniej joga będzie wprowadzana w program szkolny, tym lepsze rezultaty przyniesie, zarówno dzieciom chorym na autyzm, jak i zdrowym.

Źródło: American Journal of Occupational Therapy

Po co ludziom joga? – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze