Powody, dla których twoje dziecko powinno uprawiać sport

123rf.com

Chciałabyś, żeby twoje dziecko jak najdłużej żyło w świecie bez dyscypliny i nakazów, to do uprawiania sportu warto je zachęcić.
Oto powody, dla których twoje dziecko powinno uprawiać sport.

Sprawdź odzież damska bluzy sportowe

  • Uprawianie sportu buduje u dziecka poczucie samodzielności, wzmacnia też pewność siebie. Dziecko nabywa kolejnych sportowych umiejętności, a gdy coraz lepiej mu idzie, nabiera wiary w swoje możliwości.
  • Sport uczy się współpracy, współzawodnictwa, zobowiązań. Dziecko, które zaczyna grać w gry zespołowe, samo zaczyna pojmować, jak ważne jest pomaganie sobie w drużynie, jak ważna jest współpraca w podawaniu piłki, w pomocy słabszym. Uczy się też współzawodnictwa, walczy o siebie, o swoja drużynę, zdobywane punkty, zwycięstwo grupy, zaczynają być dla niego ważne. Wreszcie zobowiązania – zaczynają nabierać dla niego znaczenia takie słowa jak punktualność, pomoc, obietnica, prośba. Dziecko zaczyna uczyć się odpowiedzialności – za siebie i za innych.
  • Wygranie meczu, zdobycie punktu, przepłynięcie następnym razem basenu w krótszym czasie – dziecko zaczyna stawiać sobie cele i do nich dążyć. Zaczyna widzieć efekty swoich starań, chce być coraz lepsze, silniejsze, dokładniejsze – przede wszystkim dla siebie.