Ścianki wspinaczkowe dla początkujących

Sztuczna scianka do wspinaczki
123rf.com

Wspinaczkę można o każdej porze roku. Jeżeli nie wystarczy Ci sił, żeby osiągnąć szczyt ścianki wspinaczkowej, to też nie problem. Grunt, żebyś miała asekurację.
Ścianki wspinaczkowe są tak popularne, że nie powinnaś mieć trudności ze znalezieniem takiego miejsca w okolicy. Wspinaczka w takiej wersji jest dość widowiskowa, więc ścianki są stawiane również na piknikach sportowych i innych imprezach rekreacyjnych. Warto skorzystać z takiej okazji, żeby spróbować. Najlepiej namówić na tę przygodę chłopaka, przyjaciela albo koleżankę. Powinna to być osoba, do której masz zaufanie, bo gdy jedna osoba będzie się wspinała, to druga musi ją asekurować przy pomocy lin połączonych bloczkami.

Zobacz: spodnie damskie baggy

Scianki wspinaczkowe dla poczatkujacych
123rf.com

Na ściankę wspinaczkową nie potrzebujesz specjalnego stroju, wystarczy bawełniana sportowa koszulka i spodnie, ale nie szorty. Chodzi o to, żeby ubranie nie krępowało ruchów, ale też, żebyś Ty nie czuła się skrępowana wychodzącą bielizną. Bardzo ważne są buty, koniecznie z miękką podeszwą, na przykład tenisówki. Muszą być czyste (choćby z tego powodu, że tych samych chwytów używasz jako stopni) i dobrze dopasowane, bo w zbyt ciasnych ani za luźnych nie dasz rady się wspinać. Jeżeli spodoba Ci się na tyle, że będziesz chciała spróbować wspinaczki skałkowej, to potrzebne będą buty do wspinaczki i kask.